Google
מבזקים ועדכונים
פרסם את הלינק שלך כאן

רמי יצהר מסיר את הכובע:
בנימין נתניהו שיחק אותה בגדול

אם אכן ישלים בימים הקרובים בנימין נתניהו את הקמת הקואליציה החדשה שתתבסס על 67 מנדטים הרי שהגשים בכך את כל מאווייו הכמוסים - אלה שדיבר אודותיהם ואלה שלא העז להביע בפומבי. על הדרך גם הגשים חלום: להעיף את המתחרים הפוטנציאליים מבחוץ להנהגת המדינה תוך שהוא סולל לעצמו נתיב פתוח לראשות המדינה כמעט באופן בלתי מוגבל.

צריך להוריד את הכובע בפניו ולהכריז ללא היסוס: האיש גאון פוליטי. איש לא הבין מדוע הוא מפרק לפתע את ממשלתו והולך לבחירות. אבל הוא לא הסתדר עם לפיד ועם לבני והבין שאתם שלטונו הולך לכאוס. לכן הימר על פיטוריהם ועל הקדמת הבחירות עם כל הסיכונים הכרורים בכך.

הקמפיין שלח ביבי היה מהוסס אמנם אבל בסופו של דבר עבדה טקטיקת ההפחדה המסורתית והמוכרת. הוא לא רק ניצחה אלא מוטט את שני יריביו העיקריים בימין: בנט וליברמן. מפלגותיהם הצטמקו, ועימן גם היומרות הנאפוליוניות לגנוב לו את הבכורה ולהתיישב במקומות על כס ראש הממשלה.

אחרי הבחירות ולמרות שכל אחת מן הסיעות המרכיבות את הקואליציה יכולה היתה לאיים ברצינות על נתניהו ולסחוט ממנו כל אשר תחפוץ, הצליח נתניהו בדרך מופלאה ובסבלנות ראויה לציון לפורר כל ברית אחים נוסח יאיר-נפתלי ולאיים עליהם באיומי סרק על ממשלת אחדות שכלל לא היתה אופציה.

ביבי נמנע מאז ומעולם לחשוף בפומבי את שיקוליו, את מאחורי הקלעים של התנהלותו. אלמלא שרה אף אחד אף פעם לא היה יודע דבר אודותיו. זו הסיבה האמיתית לתחלופה הגבוהה בסביבתו מאז ומתמיד. ביבי לא רוצה אותם זמן רב מדי לצדו. יש לקוות שברבות הימים יכתוב נתניהו ביוגרפיה כנה. יש מה ללמוד ממנו.

אחרי שסידר את התיקים כרצונו, כלומר הותיר את הביטחון לעצמו ואת יעלון בתפקיד, והחליף את לפיד בכחלון, העיף את בנט לחינוך הבלתי נחשב שממנו מעולם לא התרומם שום שר לגבהים שעליהם הוא חולם, זרק גם את אריאל מהשיכון שהיה צינור הזרמת מיליארדים למטרות בלתי ראויות, השאיר את ליברמן בדרג חוסר הכישרון שלו כשר חוץ עלוב ובלתי נחשב - אחרי כל זה מגיע תור סידור העבודה הפנימי. בליכוד עכשיו מהומת ענקית. כולם דורכים על כולם, אבל ביבי יחילק את התיקים והוועדות לח"כים שלו כראות עיניו.

עד עכשיו הוכיח ביבי את עצמו כגאון פוליטי מדהים. השאלה היא רק מה הוא מכין לנו במאבקים האמיתיים: ההתמודדות עם החרם הגובר על ישראל בעיקר מאירופה, היחסים הפרובלמטיים עם אובמה וההתמודדות עם איראן לא רק בתחום הגרעין.

כותב שורות אלה לא תמך בנתניהו בבחירות אך מסיר את הכובע בפניו בניתוח בדיעבד. אדוני רוה"מ, שיחקת אותה בגדול.

 
רמי יצהר,
עניין מרכזי
 
אנג'לינה נאבקת לסיום
מלחמת האזרחים בסוריה

אנג׳לינה ג׳ולי הופיעה בפני ועדה של האו״ם וסיפרה על התרשמותה מסבלות הפליטים הסורים כתוצאה ממלחמת האזרחים הנמשכת. היה מרגש ברמה האנושית.

 
דודי סיוון,  עניין מרכזי
דייויד פדרמן כינה את האוהדים האדומים שחגגו את הדחת מכבי מאירופה "חולים". מסתבר שזו אפידמיה עולמית

לתשומת לבו של דייוויד פדרמן: אוהדי הפועל לא המציאו את התקווה שהיריבה העירונית תפסיד אפילו לקבוצה מארץ אחרת. העיקר שיאכלו אותה. כך זה נראה בשבת: אוהד אתלטיקו מביע את תפילתו הגלויה שיובנטוס מדריד תדיח את ריאל בחצי גמר ליגת האלופות.

יחד עם זאת אף אחד ביציע של קבוצת הפסים הלבנים אדומים לא דרש מנשיא ריאל להתאבד.

 
רמי יצהר,  עניין מרכזי
חפשו את "עניין מרכזי"
בפייסבוק
סקופים, מבזקים, רכילות, שמועות. לחץ לייק לדף של "עניין מרכזי" ואתם מעודכנים בכל עתה.
ואם אתם בטוויטר אתם חייבים לעקוב אחרי
RamiYitzhar@דוד עשת,  
עניין מרכזי
 
 
 
אם ובתה חשודות בעושק קשישים

אורטל ענו ואמה רוזה ענו שתיהן מחולון חשודות בעושק קשישים באמצעות מעשי הונאה, מרמה ואיומים.

עניין מרכזי


 

פרסם בעניין מרכזי * קדם את אתרך ברשת * חדשות וסקופים מאז 1999 * צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים