Google
מבזקים ועדכונים
פרסם את הלינק שלך כאן

להתלבש עם "סלקשיין" (מודעה)

 
עניין מרכזי\קידום עסקים נבחרים
 
ביקורת תיאטרון: בחירה שגויה ביונה אליאן לגלם
את האם ב"ביבר הזכוכית"

"ביבר הזכוכית" של טנסי וויליאמס הוא מן המחזות היותר מוצגים בעולם בכל הזמנים. בעת הזו, מעלים אותו בדרך כלל תיאטרוני שוליים, חוגים לדרמה, או כשלתיאטרון גדול יש הזדמנות לארח שחקנית-כוכבת מן הדרג העליון שלוקחת הפוגת נרקסיסטית כדי להפגין את כישורי המשחק האלמותיים שלה.

סיבה נוספת לנפיצות ההפקה היא דלות ההשקעה הנדרשת: 4 שחקנים, תפאורה דלה שאינה משתנה שכוללת שולחן אוכל, ספה קטנה, פטיפון ישן וכמה תקליטים.


תיאטרון בית לסין מציע את גרסתו למחזה הוותיק. בתפקיד הראשי יונה אליאן ולצידה שלוש דמויות. הבן שהוא גם המספר, הבת הנכה והחבר שמוזמן לארוחה כדי להכיר את הבת ואולי לגאול אותה מבתוליה.

"ביבר הזכוכית" הוא סיפורה של אישה שמומחיותה לאמלל את חיי כל מי שבסביבתה. בעלה ברח ממנה והיא נותרה עם שני ילדיה שעוברים אצלה גהינום יומיומי.

בהליך גיור מזורז הטיל הבמאי גלעד קמחי על אליאן לשחק אימא פולניה נודניקית להחריד עם סממנים של צעקנות מרוקאית מלווה בהשתרמטות נכלולית בניסיון לחיות מחדש את הפתיינית שהיתה בצעירותה ונעלמה אל תוך משמני ההווה וקמטי העתיד.

אליאן נופלת בין הכיסאות מה גם שאין לה את הכריזמה והנוכחות הנדרשת לשאת על כתפיה מחזה שהעיקר בו הוא המשחק ולא סיפור העלילה.

נועה גרטי משחקת קטן מדי את הבת הנכה, חובבת המוסיקה שחייה מתרכזים בטיפוח מיניאטורות של חיות עשויות זכוכית. מי שביבר הזכוכית חשוב לה הרבה יותר מהקשר שיוצר כל אחד מאיתנו לאייפון שלו, שאותו השיג במאמץ רב, לא יגיב באופן כה מינימליסטי מעורר מבוכה כפי שמגיבה הבת המגולמת בידי גרטי, כשהמחזר שובר בשלומיאליות את החד-קרן הזעיר והמיוחד מכולם. הבעיה היא שגרטי משחקת טלוויזיה ולא תיאטרון.

הבמאי חייב היה להבהיר לה שהבעת פנים המומה אינה תחליף בימתי לרגע השיא בהצגה. הרגע הזה חולף מבלי שהקהל מבין את המשמעות הסימלית של התקרית. מפתיעים לטובה שני הבנים, גל אמיתי ונדב גייטס. בשל חולשת אליאן וגרטי, הפכו תפקידי המשנה למרכז העניין המחזה בגרסתו זו. הם נאלצים שלא במתכוון להפוך את הקערה על פיה ולשאת בנטל חולשת הבנות המפורסמות מהם.


לחובבי תיאטרון המודעים למידת הכישרון הנדרשת לביצוע מושלם של "ביבר הזכוכית" ובעיקר לפרחי בימוי, מומלץ לצפות בגרסה הזו ברמת הסקאוט המנתח את המשחק הבימוי ובעיקר את המיס-מאץ' שיכול להיווצר כשמבצעים טעויות ליהוק כה קריטיות. אמש היתה אמורה להתקיים בסיום ההצגה בבית ציוני אמריקה פגישה עם הצוות. פתקה שהודבקה בכניסה הודיעה על ביטול ללא הסבר. מאכזב ובלתי ראוי. ציפי פינס מנכ"לית התיאטרון חייבת לנו הסבר, וכדאי שיניח את הדעת.
הציון של "עניין מרכזי": 6 בקושי.

 
רמי יצהר,  עניין מרכזי
בר רפאלי בצילום ראשון
מהחתונה המדוברת לא רק אצלנו

הזוג עזרא שיחרר לעולם צילום ראשון מהחתונה. הצילון קבל קיבל שער בעמה מגזינים בעולם.
רק אושר ועושר וכושר.וזו איב, הבת בת ה-24 של בונו, סולן U2. היא מככבת בגיליון החודש הבא של GQ מגזין הגברים הנחשב בעולם.

לטענתה היא מראה מה שהיא מראה בעיקר כי היא מודעת לעובדה שיש לה "פרצוף רגיל שנוטים לשכוח אותו מייד בהסרת המבט".
 
יובל דור,  עניין מרכזי
חפשו את "עניין מרכזי"
בפייסבוק
סקופים, מבזקים, רכילות, שמועות. לחץ לייק לדף של "עניין מרכזי" ואתם מעודכנים בכל עתה.
ואם אתם בטוויטר אתם חייבים לעקוב אחרי
RamiYitzhar@דוד עשת,  
עניין מרכזי
 
 
 
אם ובתה חשודות בעושק קשישים

אורטל ענו ואמה רוזה ענו שתיהן מחולון חשודות בעושק קשישים באמצעות מעשי הונאה, מרמה ואיומים.

עניין מרכזי


 

פרסם בעניין מרכזי * קדם את אתרך ברשת * חדשות וסקופים מאז 1999 * צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים