שרת המשפטים שקד: אין סיכוי שאסייע לקצב להשתחרר

הקמפיין שהושק למען הקדמת שחרורו מהכלא של האנס משה קצב קרס ימים ספורים לאחר המראתו הכושלת. עכשיו ברור לחלוטין שקצב יירקב בכלא את מלוא תקופת המאסר שנגזרה עליו.

 

ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר תתכנס בעוד פחות משבועיים לדון בבקשתו להשתחרר בתום ריצוי שני שלישים מתקופת מאסרו זאת הגם שמעולם לא הודה במעשים שהורשעה בהם, לא קיבל מחילה ולא עבר את הליכי הטיפול המקובלים לעברייני מין ארורים טרם שובם לחברה.

 

קצב אמנם הגיש להתחיל בשיקום אבל זו נדחתה בבוז על ידי שב”ס שכן היה ברור שמדובר בצעד ראווה לקראת דיוני ועדת השחרורים. את הטעות הגדולה ביותר עשה מי שנתן לאילה חסון את התחושה שהיא יכולה לומר בביטחון כזה ששרת המשפטים איילת שקד מצדדת בשחרור מוקדם של קצב וכי הנשיא ריבלין יעניק לו חנינה אם הוועדה לא תאשר “משום מה” את הליכתו הביתה.

 

אלא שאז קמה מהומה גדולה שאילצה את שרת המשפטים שקד לומר היום חד משמעית כי לא תסייע בשום צורה ובשום שלב למשה קצב לקבל שחרור מוקדם. המשמעות היא שלקצב גם אין סיכוי לקבל חנינה מהנשיא ריבלין משום שבקשה כזו צריכה לעבור את הפרקליטות ושרת המשפטים טרם העברתה הרשמית לנשיא המכהן.

 

יצוין כי היום שיגרה הנאנסת בידי קצב מכתב לשב”ס שבו היא מביעה את התנגדותה העזה לשחרורו של קצב בטרם עת בעיקר משום שלא הודה ולא הביע חרטה.

 

עניין מרכזי