ירידה דרסטית במכירות הסלטים המוכנים – ממש לא מפתיע

ירידה דרסטית נרשמת בחודשים האחרונים במכירות של הסלטים המוכנים במרכולים בעיקר של חומוס. הסיבה העיקרית אינה המחיר, שכן התחרות גדולה למדי והמבצעים מציעים מבחר מוצרים בדרך כלל במחירים סבירים.

 

הצניחה במכירות במרכולים השונים היא בשיעורים של עד 15 אחוזים בחודשים הראשונים של השנה בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. בסך הכל נמדדה בקופה ירידה של יותר מ-10% כשאת הירידה הגדולה ביותר חווים ממרחי החומוס “סלטי צבר” של אסם (יותר מ-14%).

 

מומחים בענף אומרים שהירידה היא בהמשך לצניחה במכירות הנקניקים והפסטרמות שירדו ביותר מ-25% אחרי הגילויים שהם עלולים להגביר תחלואה בסרטן. ההערכה היא שהסלטים, שעשויים בכמות מזוויעה של שמן וחומרים רעים אחרים לגוף הפכו מאוסים ומוקצים על ידי חלק הולך וגדל באוכלוסייה בעיקר בגלל התודעה הגוברת למזון בריאות.

 

מאידך, זמינות מעבדי המזון בכל מטבח מאפשרת להכין בבית ללא קושי ובמהירות חומוס מצוין ובריא, ללא שומן, ללא תוספות משמינות ומסוכנות לבריאות וללא צורך להסתכל כל העת על תאריך התפוגה.

 

אגב כך יכולה כמעט כל משפחה לחסוך מאות שקלים בחודש אם תוותר על הסלטים המוכנים ותעדיף במקומם הכנה עצמית מחומרים טריים, זמינים וזולים.

 

הניה זסלבסקי, עניין מרכזי