האם אפל הולכת לעשות טעות טראגית בדגם הבא?

בחמש השנים האחרונות מודיעה אפל בכל ספטמבר על דגם נוסף בסדרה. חצי שנה לפני המועד המשוער כבר מתמלאים המגזינים הרלבנטיים בספוקולציות לגבי הדגם הבא שכנראה ייקרא אייפון 7.

 

צריך להודות שאפל משחררת בעקיפין ובהדרגה שברי מידע שהופכים בהדרגה לתמונה כללית די מדוייקת  כך שבהכרזות האחרונות היו מעט מאוד הפתעות.

 

אם לסכם מה שמתפרסם עד עתה, לא יהיה שינוי במראה לעומת גגמי האייפון 6 כך שגם מי דלא יחליף לא ירגיש מיושן.

 

שני החידושים המעשיים המשמעותיים יהיו אלה:

הטענה אלחוטית על גבי משטח ללא צורך בחיוט,

ביטול חור האוזניה ומעבר להאזנה אלחוטית באמצעות הבלוטות׳.

 

בעוד שההטענה האלחוטית היא אופציה ועדיין ניתן יהיה להטעין בשיטה הנוכחית, הרי שביטול היכולת להשתמש באוזניות תהיה טעות טראגית איומה. על פי הפרסומים הספקולטיביים כדי להמשיך להאזין למוסיקה באוזניות קונבנציונאליות יהיה צורך לתקוע מתאם בחור המרכזי בתחתית המכשיר. זה גם מסרבל וגם מונע אפשרות האזנה בעת הטענה לא אלחוטית.

 

כתבתי כאן ביום ההכרזה של סמסונג בדגם הקודם כי השינויים שערכו ובעיקר ביטול אפשרות הרחבת הזיכרון תעלה ליצרן הקןריאני גם הון עתק וגם באובדן משמעותי של נתח שוק. זה בדיוק מה שקרה. עכשיו החליפה סמסונג מנכ״ל והחזירה את אפשרות ההרחבה אבל היצרן הענק איבד מומנטום. LG הקוריאנית המתחרה וכמה יצרניות סיניות חוגגות.

 

אני מציין זאת לא רק כדי להשוויץ אלא בעיקר על מנת להזהיר את אפל – החברה האהובה עלי מכל – שזו תהיה טעות טראגית בלתי נסלחת. העולם עוד לא מוכן למעבר לאוזניות אלחוטיות וביטול נקב האוזניה יהיה טעות טראגית.

 

אחרי הכל אי אפשר לבנות רק על ההנאה בעת הנהיגה במכונית. ראו הוזהרתם.

 

רמי יצהר, עניין מרכזי