בקרוב עוד חינמון תומך נתניהו

בבית הדין לעבודה מתנהל דיון בדלתיים סגורות בקשר להכנות שנעשות בימים אלה להוצאתו של עיתון חדש שיופץ חינם כשהאוריינטציה המוערכת שלו תהיה זהה לזו של החינמון המכונה “ביביתון” – שמירה על האינטרסים הפוליטיים והאישיים של בנימין נתניהו ובני ביתו.

 

מדובר בעיתון שיודפס בדפוס של העיתון הכלכלי גלובס ויופץ תחילה לקוראי גלובס ובמקביל כחינמון באתרים פומביים רבים. התוכן המערכתי יתבסס על תכני האתר וואלה עם תגבור של כוח האדם המתמחה העיתונות פרינט (מודפסת).

 

היזם והמממן של העיתון הוא שאול אלוביץ’, הבעלים של בזק ויס, כמו גם האתר וואלה. בימים אלה קבע היועץ המשפטי לממשלה כי נוכח היחסים האישיים הקרובים בין נתניהו לאלוביץ’ עליו לחדול מעיסוק כשר התקשורת בעניינים הנוגעים לעסקיו של אלוביץ’. נתניהו מנסה להתחמק מהקביעה ולעקוף אותה.

 

האתר וואלה הפך לאתר הבית שמפרסם כתבות חיוביות על משפחת נתניהו ונמנע מביקורת עליו. כמו במקרה של שלדון אדלסון, מבצבץ מהפעילות חשד לסיקור מוטה. עובדי גלובס פנו לבית הדין לעבודה מחשש למקום עבודתם. לטענתם, הסכם כזה עלול לפגוע עוד יותר במרקם הרעוע גם כך של גלובס, זאת נוכח העובדה שהבעלים של העיתון המודפס על נייר כתום מצוי בבעלותו של איש העסקים אליעזר פישמן הנתון בסד חובות בסך מיליארדי שקלים.

 

החינמון של אדלסון, “ישראל היום” עולה לגביר על פי ההערכה יותר מ-100 מיליון שקלים בשנה ותכליתו העיקרית לסייע לנתניהו לשמור על כסאו ולהיאבק מבית ומחוץ בכל מי שעלול לסכן את שלטונו. בשל כך נאלץ גם ידיעות אחרונות להפיץ בחינם מהדורה מקוצרת של העיתון ברבבות עותקים. גם מעריב נוהג כך. אדלסון הרס את עסקי העיתונות בישראל והכל על מזבח ביצור מעמדו של נתניהו.

 

יצויין כי המזימה הגדולה של נתניהו כוללת גם פתיחת ערוצי טלוויזיה שיתמכו בו וירסקו כל יריב אפשרי כל הדרך אל הקלפי.

 

עניין מרכזי