בקרוב כתב אישום נגד הנוכל שניסה לעקוץ את מכבי נתניה

המשטרה סיימה לחקור את פרשיות ההונאה שבמרכזן אליהו ארז (מננה) בן 70 שנעצר באמצע החודש שעבר לאחר שניסה להשיג במרמה את הבעלות על קבוצת הכדורגל של מכבי נתניה – הכל על פי החשד ולכאורה.

 

על פי החשד, בשנים 2002-2007 רכש החשוד את אמונם של אנשי עסקים והציע להם להיכנס לשותפות בעסקים בארץ ובחו"ל, ולאחר שהשקיעו את חלקם, גנב את כספם, גנב המחאות של "שותפיו" וזייף אותן תוך גרימת נזקים של מאות אלפי שקלים. בנוסף, על פי החשד, נהג להשתמש בהמחאות שלו או כאלה שהשיג במרמה, ולהשתמש בהן בידיעה שאין ולא יהיה להן כיסוי. מספר חודשים לאחר שנחקר באזהרה ושוחרר בתנאים מגבילים בנובמבר 2006, הוא עזב את הארץ למדינה זרה.

 

בערב יום כיפור האחרון שב החשוד לישראל באמצעות מסמך מזוייף, ומאז היה מעורב בפרשיות הונאה נוספות.

 

במסכת ההונאות שנקשרו בשמו של החשוד עולות מספר פרשיות , בהן:

 

• הצעה בשנת 2002 לאיש עסקים לפתוח חברה לתחזוקת קוטג'ים בקיסריה , כאשר לאחר פתיחת חשבון משותף משך הלוואות בגובה עשרות אלפי שקלים וגנב המחאות של שותפו והשתמש בסכומים של עשרות אלפי שקלים.

 

• שכנוע אשת עסקים להיכנס ב-2004 כשותפה במפעל בלטביה, ולאחר מכן משיכת מאות אלפי דולרים מכספה.

 

• "רכישת" מכבי נתניה מחומר החקירה עולה כי במהלך חודש אפריל השנה הציג החשוד את עצמו בפני אחרים כאיש עסקים המעסיק למעלה מ-5000 עובדים בחו"ל.

 

עוד עלה כי החשוד פנה לאיש עסקים ואמר לו שאינו בעל אזרחות ישראלית וביקש שייפתח על שמו חברה בארץ וכי הוא מעוניין לרכוש את מכבי נתניה.
בהמשך הראה החשוד לאיש העסקים המחאה על סך 3 מיליון יורו שבחקירה התברר כי מדובר בהמחאה של חברה בלגית שפשטה רגל לפני 4 שנים ונסגרה.
על פי החשד, בכל אחת משלבי המגעים ל"עסקה", החשוד לא הפקיד את הכסף לחשבון הנאמנות. בפגישה עם שחקני הקבוצה הציג בפניהם החשוד המחאה ע"ס 3 מיליון יורו והבטיח כי הכסף יופקד בחשבון איש העסקים ויישמש למשכורות, אך הכסף לא הופקד.
על פי החשד, מהלך "הרכישה" היה מצג שווא שתכליתו ניסיון לקבלת דבר במרמה והונאת שותפיו.

 

בשל בריחה קודמת לחו״ל מבקשת המשטרה לעצור את החשוד עד גמר ההליכים נגדו.

 

עניין מרכזי