דרישה בכנסת: תפורסם האמת על חטיפת ילדי תימן והבלקן

מסתבר שהרב משולם צדק כל הזמן ואף שילם על כך בחייו. ועדת החוקה של הכנסת קיימה דיון טעון בנושא היעלמותם של יותר מאלף תינוקות שנולדו בשנים הראשונות להקמת המדינה לעולים יוצאי תימן, המזרח והבלקן. הוועדה דורשת מראש הממשלה נתניהו לפעול לשינוי החלטה קודמת להטיל חיסיון על הפרשה שאמור לפוג רק בשנת 2071.

 

ח"כ נאווה בוקר מהליכוד גוללה את סיפורה האישי המרגש:

"אמי סיפרה לי שהיא ילדה תינוקת בבית היולדות ומשום מה אמרו לה שהילדה מתה. היא דרשה לראות גופה להביא לקבורה. זה לא קרה. הרופאים נתנו תירוצים שונים ומשונים אבל גופה לא הייתה ואמי חזרה הביתה ביידים ריקות. אחי הבכור ציון נפטר בגיל שנה וחצי ואנחנו מגלים לפני עשר שנים דרך כתב שמספר שיש שני קברים על שם אחי. קיבלנו תגובות מגומגמות מהחברה קדישא. ביום הפצע הזה נפתח אצלי מחדש. אולי איפשהו בעולם קיימים לי אח ואחות. אני לא יודעת אם הם מתים או חיים".

 

ח"כ מאיר כהן אמר בדיון כי הפרשה "כתם, אות קין, גידול גס על החברה הישראלית. אני מנסה לחשוב מה היה קורה היום אם הייתה יולדת ולמחרת היו מודיעים לה שבנה נפטר. זו תופעה שמקפלת בתוכה הרבה מאוד גזענות".

 

בגנזך המדינה שמורים מיליון עמודים של ועדות חקירה בנושא. הוועדה האחרונה שמעה 850 עדים. עדויותיהם של 27 עדים שהיו מעורבים ישירות חסויות.

 

עניין מרכזי