הנשיא ריבלין צפה ביורו בחברת שחקני העתיד של בית״ ירושלים ובני סכנין

נשיא המדינה, רובי ריבלין, המדינה צפה בשמינית גמר היורו יחד עם קבוצות הנוער של בית”ר ירושלים ובני סכנין.

 

הנדיא ישב וצפה יחד עם כחמישים משחקני מועדוני הנוער של בית”ר ירושלים וסכנין כחלק ממאמציו לקדם מאבק באלימות ובגזענות בספורט.

 

שני המועדונים לוקחים חלק בתחרות מגן הכבוד בכדורגל, אות המוענק מדי שנה למועדון הכדורגל המצטיין במאבק באלימות ובגזענות ובעשייה חברתית, ערכית וחינוכית. האות הוא יוזמה משותפת של בית הנשיא, מנהלת הליגות בכדורגל, ההתאחדות לכדורגל, הטוטו, משרד התרבות והספורט והמועצה למניעת אלימות בספורט למיגור האלימות והגזענות ממגרשי הכדורגל. את היוזמה מלווה עמותת “ערכים בספורט”.

 

“בעד מי אתה אדוני הנשיא”, שאלו הנערים את נשיא המדינה מיד כשנכנס לחדר, הנשיא השיב בחיוך: “בארץ או ביורו? בארץ בית”ר ירושלים כמובן. הערב אני לא בטוח. אם הייתם מגיעים מחר הייתי אומר מיד אנגליה.”

 

“אני שמח לארח אתכם כאן, בית”ר ירושלים ובני סכנין,” אמר הנשיא לנערים והוסיף: “עבורכם בית”ר זה משחק בית כאן בבית הנשיא ואתכם האורחים הנכבדים מסכנין שמגיעים במהלך הרמדאן נברך אתכם ברמדאן כרים. אתם כאן מוכיחים שכדורגל הוא מאבק אבל הוא לא מלחמה. כדורגל הוא רצון להצליח ולהגיע להישגים אך לא בכל מחיר. צריך תמיד לנצח, ניצחון בכדורגל זה לא דבר חשוב- אלא הדבר היחידי שחשוב, אין חשוב ממנו. יחד עם זאת במגבלות ובגבולות כי כולנו יחד צריכים להבין – החברה שלנו כולה היא הרבה יותר חשובה.”

 

הנשיא סיים ואמר: “אתם כאן נערים שמי יודע אם לא יהיו שחקני נבחרת ישראל בעתיד. אולי אז נצליח יותר ונגיע גם ליורו.”

 

עניין מרכזי