זקיפות קומה לאומית? נתפסו 2 מיליון כדורי ויאגרה מוברחים

טכנולוגיית שיקוף חדשה שמופעלת בנמלי ישראל הביאה לתפיסה הגדולה מסוגה של כדורי ויאגרה לגבר שהוברחו מסין במכולה.

 

המשלוח שנתפס בנמל אשדוד כלל 2 מיליון גלולות שיוצרו בסין מבלי לשלם את התמלוגים השערוריתיים לחברת ״פייזר״. בנוסף, הוסלקו במכולה שהכילה גם סודה לשתיה, 100 ק״ג אבקה לערבוב קוקאין וסמים המיועדים להפצה בפיצוציות.

 

המכס והמשטרה מנסים לאתר את היבואן, שזהותו ידועה.

 

יצויין כי המינוח ״מזוייפים״ אינו מעידכי הגלולה פגומה או אינה עומדת בהצלחה במשעמתה המקורית. להלן הודעת המכס בנושא:

 

*תפיסת ענק במכס אשדוד: בודקי המכס סיכלו הברחה של כ-2 מיליון כדורי ויאגרה מזויפים*

בודקי מכס אשדוד סיכלו הברחת ענק של כ- 2 מיליון כדורי וויאגרה מזויפים בשווי שוק של כ- 40 מיליון ₪. בנוסף, הכיל המשלוח שהגיע מסין ושלגביו הוצהר כי הוא מכיל סודה לשתייה, עוד כ- 100 ק”ג של חומר הרדמה, היכול לשמש גם לערבוב עם סמי פיצוציות וקוקאין.

על מנת להסוות את ההברחה ולהקשות ככל הניתן על גילויה, בנו המבריחים מגרעת בחלקה האחורי של המכולה בה אוחסנו הכדורים וחומר ההרדמה, ומסביבה אוחסנו ללא משטחים מאות שקים בני 50 ק”ג של סודה לשתייה.

 

על חלק מכדורי הויאגרה המזויפים, הוטבע שמה של חברת “פייזר”, היצרנית המורשית של הכדור. ברשות המסים הדגישו כי תרופות מזויפות מהוות סכנה ממשית לבריאות הציבור ועל כן יועברו הכדורים להשמדה.

 

המשלוח נתגלה בעזרת סימנים מחשידים ואמצעים טכנולוגיים חדישים שהותקנו לאחרונה, והוא מהווה את התפיסה הגדולה ביותר בבית המכס אשדוד בתחום זה. זהותו של היבואן ידועה ונעשות פעולות על מנת לעצרו.

 

עניין מרכזי