זהירות: סלמונלה ב”סלטי שמיר” ובמוצריה במותגי רשתות שיווק מובילות

חברת “סלטי שמיר” נאלצת לפנות לציבור לאסוך עשרות אלפי אריזות של סלטים מתוצרתה שכבר הופצו ונמכרו ברשתות שיווק שונות. יצוין כי בנוסף למוצרים תחת המותג “סלטי שמיר” מוצפות רשתות השיווק במוצרים מתוצרת החברה שמשווקים תחת שמות מותג של הרשתות עצמן. לדוגמא:  “יש”, “שופרסל”, “יוחננוף”, “המותג” ועוד.

 

ידוע כי ישנם צרכנים שכבר אכלו את המוצרים הנגועים.

 

מסתבר כי במוצרים רבים של סלטי שמיר שבהם כלולה טחינה, נתגלו חיידקי סלמונלה המסוכנים לבריאות האדם ובעיקר לצעירים וילדים.

 

הציבור מוזהר לא לצרוך את הסלטים על פי הפירוט הזה:

  • כל מוצרי החומוס מותגים “שופרסל”, “יש”, “שמיר”, “אסלי”, “המותג”, “דליקטסן”, “סלטי הבית”, “יוחננוף”, “פיקניק” בטווח תאריכי תוקף 1/9/2016 עד 18/9/2016 .
  • כל מוצרי הטחינה מותגים “שופרסל”, “יש”, “שמיר”, “אסלי”, “המותג”, “דליקטסן”, “סלטי הבית”, “יוחננוף”, “פיקניק” בטווח תאריכי תוקף 16/9/2016 עד 3/10/2016 .
  • כל מוצרי חציל בטחינה מותגים “שופרסל”, “יש”, “שמיר”, “אסלי”, “המותג”, “דליקטסן”, “סלטי הבית”, “יוחננוף”, “פיקניק” בטווח תאריכי תוקף 1/9/2016 עד  18/9/2016.

יצויין כי בעקבות ביקורות שנערכו במפעל החברה באזור התעשייה ברקן, משרד הבריאות לא חידש את את רישיון היצרן לחברת סלטי שמיר. ממשרד הבריאות נמסר כי “בשלב זה לא ניתן לחדש את רישיון היצרן של המפעל עד להגשת תוכנית מאושרת וביצוע ביקורת נוספת של משרד הבריאות”.

 

החברה היצרנית שבבעלות יעקב גינצבורג ועמי גיא, קיבלה ארכה בת 60 יום לתקן את הליקויים החמורים אחרת המפעל ייסגר. סלטי שמיר שמחזיקה בנתח שוק של כ־10%-12%, מדורגת במקום השלישי בשוק הסלטים המצוננים, אחרי סלטי אחלה מקבוצת שטראוס וצבר מקבוצת אסם.
בעקבות הודעת משרד הבריאות הוציאה מחלקת הרכש של משרד הביטחון מכרז בהול לאספקת סלטים מוכנים לצה”ל, היות וללא רישיון יצרן סלטי שמיר אינה יכולה להמשיך לשמש כספק מורשה של משרד הביטחון.

 

עניין מרכזי