פרשנות: לפטר את גיא לוזון ומייד!

במועדון ספורט שמכבד את עצמו כשהמאמן אומר במסיבת עיתונאים לפני משחק חשוב נגד יריב היסטורי מאוס שה"מצב הקבוצה קטסטרופלי מבחינת הרכב השחקנים," הוא היה עף מייד,

 

הסיבה הבסיסית לכך היא שהבכיינות הזו מורידה את הביטחון העצמי של השחקנים כשממילא לא ניתן עתה להחליפם. היא גם מפחיתה מוטיבציה מצד שחקניו ולעומת זאת מהווה מכשיר עידוד עצום ליריב.

 

גיא לוזון עשה זאת היום בעיקר כדי להכין תירוצים במקרה של הפסד מחר נגד בית"ר ירושלים. ללוזון לא אכפת מהפועל תל אביב. אכפת לו רק לא להיכשל באופן שיחסל את הקריירה שלו כמאמן בארץ כפי שחוסלה בחו"ל. בעקבות עשתונותיו ופיטוריו בבלגיה ובאנגליה.לוזון גמור שם.

 

כישלון מהדהד בהפועל גם הקדנציה השניה תהיה סוף החלום וקץ קריירת האימון. אחרי הפועל הוא יוכל מכסימום להיות מאמן בליגה של יובל נעים. כלומר סתם מוטיבטור צרחני שמתאים לקבוצות נוסח הפועל אשקלון והפועל עכו.

 

הבאת לוזון לכדורגל היתה ניסיון כושל להעתיק את החתמת ארז אדלשטיין בכדורסל. אל לנו לשכוח שרמי כהן, ההוא מהכדורסל, הוא כרגע האיש החזק באמת בכדורגל של הפועל. לא בגלוי אלא מאחורי הקלעים. עכשיו, באיחור לא פשוט קלטו את הטריק שעשה להם גוטמן. המאמן הכושל מהנבחרת רוצה רק לשריין לעצמו עוד כמה שנות שכר ולממש בכך את חוזהו המקורי.

 

הוא פיתה את לוזון, שכנע את כבירי וכהן שזה הצעד הנכון, מנע מעצמו פיטורים ומאז הוא פנסיונר בשכר.

 

ההתנהלות של כבירי עוררה געגועים חרמון הכושל והעניקה פרספקטיבה מחודשת לתרומתו של אביב למועדון טרם שגורש. השאלה האמיתית שגוטמן שואל את עצמו מן הסתם היא מה יבוא קודם. עשרים ומשהו המשכורות השמנמנות שהוא מקווה לקבל או ההליכה של הפועל תל אביב בנתיב ההתרסקות נוסח מכבי נתניה בסיומו כל הנושים ישארו בלי כלום והפועל תל אביב תצא לדרך חדשה בליגה הלאומית נקייה מחויבות ועם עדת אוהדים סלחנים שאין להם בעיה לבוא באלפיהם גם למשחקים בנצרת ובשעריים.

 

עניין מרכזי