המשאית דהרה לתוך קבוצת צוערי בה"ד 1

ארבעת החיילים החללים בפיגוע הדריסה של תחילת השבוע הם קצינה ושלושה צוערים בביה״ד 1.  בסך הכל נדרסו למוות בידי מחבל ממזרח ירושלים שביצע פיגוע דריסה קטלני גם שתי צוערות וצוער כולם מבית הספר לקצינים של צה״ל שהגיעו לארמון הנציב ליום תרבות.

 

‏שמות הנרצחים בפיגוע הם:

ארז אורבך בן 20 מאלון-שבות, סגן יעל יקותיאל בת 20,

שיר חג'ג' בת 22 ממעלה אדומים ושירה צור בת 20 מחיפה

 

הפיגוע היה ביום ראשון סמוך לשעה 13:00 בירושלים. המחבל הרוצח הוא פלסטיני מג׳אבל מוכבר.  דווח על כ-15 נפגעים משאית דהרה לתוך קבוצת חיילות וחיילים שירדה מאוטובוס ליד ארמון הנציב.

 

החיילים, צוערי בסיס ההדרכה 1 המצויים בקורס קצינים, הגיעו למקום באוטובוס אזרחי במסגרת סיור תרבות. המחבל שנהג במכונית הגדולה פתח בנסיעה מטורפת לתוך קבוצת החיילים. לאחר הדריסה שב לנסע לאחור ושוב קדימה במטרה להגביר את מספר הנדרסים

 

חלפו שניות ארוכות שבהן הקצינים והצוערים כ-89 במספר הגיבו. רובים פתחו בבריחה מבוהלת ואיש מהם לא קיצר טווח וירה לעבר המחבל.

 

הראשון שעשה זאת היה מדריך ידיעת הארץ שגם הביע תמיהה על בריחת הקצינים והחיילים מהזירה.

 

המחבל נורה ונוטרל בידי אזרחים שעברו במקום. מדובר בפלסטיני תושב מזרח ירושלים נושא תעודת זהות כחולה. המשאית שבה נהג נושאת מספר צהוב, ישראלי.

 

לפי דיווחים פלסטיניים, המחבל הוא פאדי אל-קנבר, בן 28 תושב ג'בל מוכבר שבמזרח ירושלים ואסיר משוחרר.

 

המפכ״ל רוני אלשיך אמר כי לא היתה התרעה ספציפית שיכלה למנוע את הפיגוע. הוא הדגיש את הקושי למנוע מתושבי מזרח ירושלים לנוע בחופשיות ולנהוג במכוניות בתחומי ישראל.

 

עניין מרכזי