מחקר קובע: נטילת כדורים נגד כאב ראש מזרזת את ההתקף הבא

מחקר קובע:
ככל שנוטלים יותר כדורים לטיפול בכאב ראש כך מזרזים את ההתקף הבא. הסיבה: מדובר בחומר כימי שבמתכוון בעל השפעות קצרות מועד ותפקידו העיקרי לגרום לכם לצרוך את הגלולה שוב ושוב.

 

המלצת הרופאים:
בחלק ניכר ממקרי כאבי הראש החוזרים ונישנים הסיבה היא רגישות למזונות מסויימים. למשל קמח חיטה, למשל, שומן רווי, למשל סוגי אלכוהול – בעיקר בירה שעשויה משעורה.

 

ההמלצה היא לשנות הרגלי תזונה. לצרוך יותר ירקות, יותר פירות (לא מיצים טיבטיים או ממותקים) ופחות שומן ופחמימות רוויות גלוטן.

 

המחקר ממליץ על טיפול מונע שעשוי להעלים כאבי ראש ומיגרנות וממליץ לא להגיע לסבל כרוני הפוגע באיכות החיים. לצורך זה חשוב לסגל פעילות גופנית מסודרת ובעיקר שינה ומנוחה. כאב ראש הוא לעיתים קרובות תוצאה של מחסור מצטבר בשעות שינה ולחץ נפשי בעבודה או ביחסים אישיים.

 

ההמלצה שלנו בנקודה זו: צריכה מבוקרת של עיתונים והתעלמות מהספינים של נתניהו. זה כשלעצמו יכול להוות מקור לרוגע נפשי. נתניהו הוא רעל בהתנהלותו לנפש האדם.

 

אמצעי מניעה או טיפול חלופיים מומלצים כוללים גם: שהייה בחדר אפל ושקט בעת ההתקף, שתייה מרובה בעיקר של מים ותה צמחים, דיקור, האזנה למוזיקה שקטה חרישית ומלטפת, התרחקות מאנשים מרעילים.

 

הניה סזלבסקי, עניין מרכזי