מי גרם מבוכה בשגרירות בלונדון, עוזר זוטר או איש מוסד?

רשת הטלוויזיה הקטארית אל ג׳זירה הפילה בפח שורה של דיפלומטים המשרתים בשגרירות ישראל בלונדון. הם תועדו אומרים דברים מחרידים.

 

הרשת שיחררה טיזר מביך שבו צולם והוקלט בישאי דיפלומט ישראלי בעל חסינות דיפלומטים מקשקש את עצמו לדעת בשיחה עם עובדת ציבור בריטית שהתחזתה לתומכת ישראל מובהקת המעוניינת לסייע לאינטרסים הישראליים בבריטניה.

 

האיש שתועד הוא שי מסוט המוגדר עוזרו של סגן השגריר ולפי פרסומים זרים הוא איש מוסד המוגדר ״מרגל״. האישה שעימה שוחח מועסקת כיועצת לשר החינוך הבריטי שהוא יהודי ובמקום נכח גם המתחזה של הרשת שהציג עצמו כחבר בארגון הפועל למען ישראל.

 

שי מסוט צועד מייעץ כיצד להשמיץ חברי פרלמנט בריטים שאינם תומכי ישראל ואף השתמש בביטוי ״להוריד״ כמה פוליטיקאים בכירים כולל סגן שר החוץ ושר החוץ עצמו שאותו כינה טמבל. את עוזריו כינה הזויים ומוזרים.

 

הסיפור פורסם בהרחבה בתקשורת הבריטית ועורר מהומת אלוהים. ישראל נאלצה להתנצל. מסוט עצמו מוחזר לישראל וצפוי להיעלם מהנוף הציבורי.

 

הסירטון המקדים של אל ג׳זירה נועד לעורר התעניינות לקראת שידורה של סידרת כתבות תחקיר על ההתנהלות הישראלית בבריטניה ועל הפעלת לובי כוחני הפועל במסדרונות השילטון.

 

עניין מרכזי