לאן רוצה לפיד להמריא עם מטוס הפלסטיק שעל שולחנו?

שימוש בפייסבוק כדי להשיב על שאלות קלות ,שמתחזות כקשות, הן טכניקה לא רעה שיועצי תקשורת ממליצים עליה בחום לטירונים, לבעלי כריזמה ולמי שקיים חשש רציני שלא ידעו להתמודד עם מראיינים חריפי לשון ומהירי מחשבה.
מטרת הכאילו שידור חי וספונטני שהיה לפני זמן קצר בפייסבוק היא לשמר תמיכה קיימת בצד האפשרות לדלג על שאלות שעלולות לחשוף את לפיד בקלונו הפוליטי כשר כושל למדי בקדנציה הקודמת, שהתפתה לג׳וב שביבי כפה עליו (אוצר) במקום להתעקש להיות שר חוץ, משם יכול היה לדלג בקלות רבה יותר לבית הנכסף ברחוב בלפור.

 

בפייסבוק שום דבר מפתיע לא יכול לקרות ללפיד. שם הוא יכול לא לומר דבר בסוגיות שנויות במחלוקת שבהן עמדתו מעניינת וחשובה או לצאת ידי חובה באמירה כללית ובלתי מחייבת. את עיקר הזמן הוא הקדיש לדיקלומי מסרים כלליים וחסרי משמעות, בלתי רלבנטיים להתרחשויות שעל סדר היום.

בטכנולוגיה הקיימת אפשר לראות את השאלות שמופנות אליו ולהבחין שאינו משיב לאף אחת מהן אלא רק לאלה שהוכנו ונשתלו מראש ומהוות עילה לסתם חירטוטים שבמסגרתם הוא מקריא את מצע המפלגה ומגן בקושי על עובדת היותה דיקטטורה אישית נעדרת פריימריז עם סמכויות בלעדיות של המנהיג לקבוע את רשימתו.

 

שאלתי שאלה אחת:
מה פשר דגם המטוס הקרבי המונח במתכוון כאביזר הבולט ביותר מול המצלמה? כמובן שלא ניתנה תשובה. לכן, מותר לחשוד שכוונת הספינולוגים לנסות לשוות לכתב העיתון במחנה שנסגר, קירבה מזוייפת גם לענייני ביטחון.

לפיד מוביל בסקרים ואילו נערכו הבחירות היום, אפשר שיש עתיד היתה המפלגה הגדולה בכנסת. זה לא אומר שיהיה ראש ממשלה פשוט כי כל הקולות שהוא מקבל הן ממצביעי המחנה הציוני הקורס.

 

עם זאת, מותר לקוות שיחול שינוי, ואם הליכודניקים לא יקיאו מתוכם את הקומבינטור ואשתו, יהיו בכל זאת מי שיתרגמו את מחאתם כלפיו בהצבעה עבור לפיד ומפלגתו.

 

אחרי הכל, הוא הודה שטעה ומתגאה בתהליכי למידה והפקת לקחים. במצב הנוכחי גם זה מותיר פתח לתקווה.

 

רמי יצהר, עניין מרכזי