רכישת דירה להשקעה באירופה בשנת 2017

אירופה מתפתחת כל הזמן והיא כבר אינה אירופה שנראית כמו פעם. יורת אנשים מהגרים אליה ויותר אנשים נולדים בה, כך ששוק הנדל”ן חייב להיערך לשינויים אלה. הגידול באוכלוסייה אינו משנה, עם זאת, את העדפותיה בנוגע לנכסים. באירופה עדיין מעדיפים לשכור מאשר לקנות. שורה ארוכה של סיבות שמעצבות את התרבות המקומית גרמה לכך שיש עדיפות ברורה יורת לשוכרי נכסים מאשר קונים. המשמעות היא לשכם עדיף לקנות נכס באירופה במקומות שנוחים לכם, כמובן, אבל בתשומת לב גם לפריחה הכלכלית ולמדד הביקושים לצורך דירה להשקעה באירופה בכל מקום. קל לבדוק זאת, אגב, משום שאנחנו רואים מאיפה באים הדיווחים על שגשוג כלכלי גובר ובהתאם גם על הביקושים שצפויים בו.

 

נדל”ן להשקעה באירופה לפי חלוקה

 

אירופה מתחלקת בגדול לארבעה חלקים כשכל חלק שלה, צפון-דרום-מערב-מזרח מייצג העדפות שונות מבחינת השקעות נדל”ן. כך, תוכלו למצוא שבמערב אירופה המחירים נמצאים כמעט תמיד בשיאם משום שזהו החלק המבוסס יותר, כמו בריטניה, גרמניה, שווייץ והולנד. במדינות אלה אמנם יש תשואה טובה לקונים דירה להשקעה באירופה, אולם יש להשקיע בה מעט יותר מאשר תשקיעו אם תפנו לדרום או למזרח. ככלל, יש מקומות שבהם יש יותר ביקוש לשכירת נכסים למסחר ולדיור, לפי התרבות המקומית והעדפות התושבים. במקומות אלה מומלץ לעשות סקר מחירים לקנייה וכמה התשואה תניב לכם מהם.

 

השקעות במזרח אירופה

 

מזרח אירופה מציעה לקונים נדל”ן להשקעה באירופה יותר תמריצים משום שהיא מנסה למשוך משקיעים לאזור זה. הנטייה של הממשלות שם היא להגביר את הפעילות העסקית והמסחרית ולהפוך בהדרגה לחלופה יציבה ואוהדת יותר למשקיעים זרים ולתיירים מאשר מערב אירופה, כרגע, יש לכם עדיין אפשרויות להשקיע בנכסים שם שטרם הגיעו לשיא מחירים ולקבל עליהם תשואה יפה לאורך זמן ובצורה יציבה. תהליך האורבניזציה המואץ שלהם נעשה בצורה חכמה תוך כדי הבטחת תמיכה בכלכלה הצומחת, הבטחת הזכויות והנכסים שתרכשו ומחירים שתוכלו לעמוד בהם בכל אזור שתרצו. התיירות הגואה לאזור זה מבטיחה גם היא תנועה רבה ויציבות.

 

השקעות במערב ובצפון

 

אין זה סוד שכעת, לפני הברקזיט, יש אי בהירות מסוימת בבריטניה, ואליה נוספות הבחירות הקרובות בצרפת ובגרמניה. הבחירות בהולנד כבר הבטיחו מגמה של כלכלה שמרנית שתשמור על חוזקה ויציבותה, אולם המחירים של הנכסים בה גבוהים מכדי שתוכלו לממש מבלי להשקיע הון רב. בהתחשב בתנועת ההגירה למערב שמחפשת נכסים זולים להשכרה, לא בטוח שתצליחו להבטיח לעצמכם שם את התשואה הגבוהה שתוכלו לקבל במקומות אחרים על ידי השקעות נדל”ן באירופה. דירה להשקעה באירופה היא השקעה תלויית מקום והתרחשויות שונות ומומלץ לבדוק לטווח הארוך היכן יש לכם פחות בירוקרטיה ויותר יציבות שמובטחת לכם מכל נדל”ן להשקעה באירופה. בגרמניה, למשל, יש לכם תשואה בטוחה ועקבית בגלל היות הכלכלה חזקה, אבל גם רגולציה על שוק הדיור להשכרה.

 

המאמר מוגש באדיבות חברת אמבסדור השקעות – נדל”ן להשקעה בפולין.