העוקץ שלא ייאמן: התחזה לשר ההגנה הצרפתי וגנב מאות מיליונים שנעלמו

‫הונאה מהסרטים: יהודים צרפתים יצרו אשלייה שלא תיאמן והונו חברות ענק צרפתיות בהיקף של מאות מיליונים. העבריינים ביצעו את העוקץ מישראל ונעלמו. ‬

 

הפרטים שמתבררים מהפרסומים באירופה הם לא פחות ממדהימים. וכך זה התנהל: הנוכלים שכרו שחקן הדומה להפליא לשר ההגנה הצרפתי, איפרו אותו והכינו אותו לפעולה כראוי.

 

במקביל הוכנה תפאורה מזוייפת ומדוייקת של לשכת השר הצרפתי. הקורבנות נבחרו בקפידה לאחר איסוף מודיעין מדוקדק. ואז הכל החל.

 

אנשי מפתח בתעשיות ביטחוניות ובחברות ענק בצרפת ומחוצה לה קיבלו פנייה באמצעות שיחת וידיאו מהנוכלים. השחקן שהתחזה לשר ההגנה הצרפתי ביקש מהנמענים לתרום כספים למטרות חשאיות לכאורה. למשל, תשלום כופר לדאעש לשחרור חטופים דמיוניים, בקשה למימון פרוייקטים סודיים לכאורה בעלי חשיבות דמיונית בלתי קיימת.

 

הבכירים בחברות האלה נתבקשו לשמור על חשאיות ולא לדבר על הנושא בשום אופן גם בפגישותיהם עם השר מחשש לדליפת המידע וסיכון המשימה. הבכירים נפלו בפח בקלות. הם חשו חשובים ומי שמשתתפים במשימה לאומית חשאית. הם העבירו מהחברות והארגונים שבשליטתם עשרות מיליוני יורו לנוכלים מבלי לברר האם הפניה אמיתית.

 

הנוכלים, שעל פי החשד הם ככל הנראה יהודים צרפתים בשיתוף גורמים רוסיים, הפליאו בתיחכומם. כל הכספים הועברו לבנקים מפוקפקים במזרח אירופה, כאלה שאינם מוסרים מידע לגורמים מערביים ונוהגים לסחור עם גורמים סיניים, אפריקניים ואחרים. הכסף נעלם.

 

התרמית המתמשכת לא נחשפה אלא לאחר שרבים מדי נפלו ברשתה. אבל אז כבר היה מאוחר מדי. גורמי ביטחון צרפתיים ניסו להתחקות אחר הכנופייה תוך היענות לבקשת הבכירים שנעקצו לשמור על חשאיות הפרשה כדי שלא להביכם אישית.

 

החקירה העלתה שהתרמית בוצעה מישראל. בלית ברירה נעשתה פנייה גם למשטרת ישראל וזו מנסה, בינתיים ללא הצלחה, ללכוד את המעורבים.

 

עניין מרכזי