אוהדי מכבי ת״א שרפו, קיללו ורקדו על הקבר הסימלי של הפועל ת״א

הנהלת קבוצת הכדורגל מתמהמהת בגינוי מחזות הזוועה שהציגו חלק מאוהדיה לפני משחק הליגה נגד מכבי פתח תקוה. המיצג כלל קריאות נאצה, וקיום הלוויה סימלית ליריבה העירונית הפועל תל אביב לרגל ירידתה לליגה הלאומית.

 

מסע הנאצה שכלל שריפת ארון קבורה ועליו בובה לבושה במדי הפועל, הדלקת נרות נשמה והנפת מודעות אבל לזכר הפועל ביציעים במהלך המשחק שבו הפסידה מכבי תל אביב 2-1 למכבי פתח תקוה אורגן על ידי ארגון האוהדים של מכבי תל־אביב, "הפנאטיקס" שהפיץ את הקריאה הזו:

 

"היום בשעה 17:30 ניפגש כולם בחניון בפ"ת ונתחיל את המסע האחרון של הגופה האדומה בדרך ליציע. לאורך שנים הצד הנחות של העיר נהנה משמחה לאיד בכל מיני מועדים כאלה ואחרים, וכמו שכולנו חיכינו וידענו, הרגע המיוחל הגיע והאוסף שחקנים/אוהדים האומלל ביותר שנראה בארצנו חזר למקום הטבעי שלו, לליגה השנייה".

 

קפטן מכבי שירן ייני סירב לגנות את התהלוכה המזוויעה ואמר בתגובה שגם בהפועל עדו דברים נוראיים. ייני צודק אבל ההתעלמות מחומרת המעשה מרגיזה.

 

ההתאחדות לכדורגל פרסמה הודעת גינוי:

 

תגובת ההתאחדות לכדורגל:
״בין אם מדובר בחגיגות שמחה על זכייה בתואר ובין אם מדובר בשמחה לאיד (עובדה קיימת למצער) על כישלון של יריבה, חובה שהדבר יעשה בגבולות הטעם הטוב ולא ידרדר למחוזות דוחים ואף מסוכנים.

 

״ההתאחדות לכדורגל קוראת לראשי המועדונים להבהיר לאוהדים, כי אל להם לפגוע בשמו הטוב של המועדון אותו הם אוהדים אגב שמחה לאידו של מועדון אחר.

 

״כל דבר שיש בו כדי להסית, לבזות, להקים שנאות ונקמות עתידיות ולפגוע בערבות ההדדית, מוטב שלא יהיה חלק מתרבות האהדה וראוי לגנותו בכל פה״.

עניין מרכזי