תגובת מכבי תל אביב לחלוליגניזם מינורית ומתונה

תגובת מכבי תל אביב לחוליגניזם הבזוי של אוהדיה היתה מינורית ובלתי מספקת.

 

בהודעה נאמר:

״בתגובה לארועי אמש מחוץ לאצטדיון המושבה, מועדון הכדורגל מכבי ת"א מסכים כי ארועים מכוערים מסוג זה מרחיקים משפחות וילדים מהכדורגל והם אינם מייצגים את רוח המועדון וערכיו.

 

״מועדון הכדורגל מכבי ת"א נקט השנה במדיניות קשה מחד והידברות מנגד מול גורמים בקהל האוהדים ולראשונה מזה 18 שנים לא הועמד המועדון לדין בגין גזענות או אלימות למשך תקופה של חצי שנה לרבות משחקי הדרבי. המועדון ימשיך במעשים ולא דיבורים".

 

וזו תגובת מינהלת הליגה לאירועים:

 

״לאור אירועי האלימות בשבועות האחרונים, מנהלת הליגות וההתאחדות לכדורגל יכנסו את פורום ה – 18 והנהלת ההתאחדות, ביום ד' הקרוב, לדיון בנושא פתרון מערכתי לאלימות בכדורגל.
מינהלת הליגות, ההתאחדות וקבוצות הליגה פועלות למיגור התופעה ובכינוס עם הקבוצות נדון במה שנעשה עד כה ובעיקר במה ניתן עוד לעשות. חשוב להדגיש כי גופים המנהלים את הכדורגל לא יכולים לפעול לבדם למיגור של התופעה, וללא תכנית מערכתית מסודרת, עם משרדי הממשלה ובכללן משרדי הספורט, בטחון פנים ומשפטים, נמשיך להיות עדים לאירועים חמורים שפוגעים בספורט ובמיוחד הכדורגל.

 

אנו מזכירים כי לפני כחודשיים נעשתה פנייה על ידי המנהלת וההתאחדות למשרדי הממשלה האמורים, לדון עימם במציאת פתרונות אופרטיביים – אולם פנייה זו אפילו לא זכתה לתגובה מצד המשרדים המוזכרים״.

עניין מרכזי