טראמפ סיים את ביקורו בנאום תמיכה מרגש בישראל

הנשיא האמריקני דונלד טראמפ סיים ביקור בן 36 שעות בישראל וברשות הפלסטינית בביקור ביד ושם ובמוזיאון ישראל, שם גם נשא את נאומו המרגש ביותר שהייוה את סיכום הביקור ואת תחזיותיו לעתיד לבוא.

 

טראמפ הדגיש בנאומו הכתוב, שאותו הקריא בהטעמה מרכשת מהטלפרומטרים השקופים, את מחוייבותו החד משמעית לישראל ואת התחייבותו שלעולם לא יהיה לאיראן נשק גרעיני, בוודאי לא כל עוד הוא מכהן כנשיא ארצות הברית.

 

נאומו של טראמפ זכה לתשואות ומחיאות כפיים של הנוכחים במקום לרבות ראש הממשלה נתניהו ושרי הממשלה. מישראל ממשיך טראמפ לוותיקן שם ייפגש עם האפיפיור.

 

המה חלק מהדברים שאמר הנשיא טראמפ:

 

הנשיא התייחס לפיגוע שביצע דאעש במנצ׳סטר: לקורבנות הפיגוע במנצ’סטר. “עשרות אנשים חפים מפשע, אנשים צעירים ויפים, נרצחו בפראות בהתקפה הזו על האנושות. אני חוזר ואומר שצריך להביס את הטרור ולחסל את האידיאלוגיה המרושעת הזו, ולהגן על האזרחים שלנו ועל אזרחי העולם. על כל האומות להתאחד בנושא הזה”.

 

“ירושלים היא עיר קדושה, היופי שלה וההדר לא ניתנים להחלפה. הקשרים של העם היהודי לארץ הקדושה הם עתיקים ונצחיים, והולכים אחורה אלפי שנים, לזמני דוד המלך, שסמלו מתנוסס על דגל ישראל. אתמול ביקרתי בכותל המערבי, והתפעלתי מהנוכחות של האל וההתמדה של האדם מולו. הנחתי את היד שלי על הכותל והתפללתי במקום הזה לחוכמה מאלוהים”.

 

“ביקרתי גם בכנסיית הקבר שקדושה לנוצרים בכל העולם. הנחתי זר ב’יד ושם’, וכיבדתי וזכרתי את ששת המיליונים שנרצחו בשואה. הבטחתי מה שאני מבטיח גם כעת – לעולם לא עוד. ישראל היא עדות לרוח בלתי ניתנת לשבירה של העם היהודי, שסבל רדיפות, אך עדיין נושא מסר של תקווה. אני קורא לכל העמים, קחו השראה מהעיר העתיקה הזו, והתגברו על הדיכוי וההפרדה בינינו. תנו לכל הילדים חופש וכבוד שחקוק בעיר הזו”.

 

“הקונפליקט לא יכול להימשך”, הדגיש הנשיא האמריקני. “אפשר להתגבר על המחלוקת ולמצוא מכנה משותף, כדי להפוך את העתיד של האזור הזה לטוב יותר. השינוי חייב להגיע מבפנים, אף ילד לא נולד עם דעה קדומה בלבו ואף אחד לא יכול לסבול שמלמדים ילדים לרצוח, אף אומה לא תסבול השמדה של אנשים עם נשק כימי. עלינו לבנות קואליציה של שותפים במלחמה בקיצונים, שרוצה לספק לילדים שלנו עתיד מלא תקווה במזרח התיכון”.

 

 


“נעמוד לצדכם ונגן על ערכינו המשותפים. יחד נביס את הטרור וניצור ביטחון לכל ילדיו של אלוהים. הישראלים חוו ממקור ראשון את האלימות הקיצונית, ישראלים נרצחים בידי טרוריסטים שנושאים סכינים ופצצות. חמאס וחיזבאללה משגרים טילים לקהילות הישראליות, ובבתי הספר לומדים איך לרדת במקלטים.

 

״דאעש פוגע במוסדות יהודיים ושכונות יהודיות, ומנהיגי איראן קוראים להשמיד את ישראל. לא בעידן דונלד ג’יי טראמפ”.

עניין מרכזי