ליברמן מודאג מאספקת הנשק הענקית לסעודיה

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, מגיב לראשונה על עסקת הנשק האדירה, חסרת התקדים בהיקפה אי פעם בין ארצות הברית למדנה ערבית, שבמסגרתה תקבל סעודיה את מיטב הנשק האמריקני המתקדם בעשר השנים הבאות. מדובר בעסה בהיקף של 350 מיליארד דולר.

 

ישראל נמנעה מתגובה רשמית עד לסיום ביקורו של הנשיא טראמפ שהגיע לארץ לאחר שחתם עליה בסעודיה. עתה, מגיב ליברמן ומשקף את החשש – יש אמרים הלם – שאחז בראשי מערכת הביטחון הישראלית עם היוודע הפרטים. מדובר במכיחרת נשק לא רק בהיקף אדיר אלא בחימוש מדינות ערב השכנות בנשק שמהווה ללא ספק הפרה של העליונות הצבאית הישראלית באזור.

 

ליברמן ניסה לא לפתוח חזית עם האמריקנים ועם תוכמו הגדול של טראמפ בירושלים אך מנימת דברים שאמר היום ניתן להבין את החשש העצום שמקנן מתחת לפני השטח.

 

ליברמן אמר היום בראיון לגלצ:

 

“אני לא חי בשלום עם כל מרוץ החימוש במזרח התיכון. עסקאות הנשק באזור הגיעו למיליארדי דולרים וזה סכום בלתי מבוטל. לכן אני לא חי טוב עם מרוץ החימוש והרכישה הסעודית הענקית”.

 

הממשל האמריקני אומר כי הוא מחוייב לשמור על העליונות הצבאית הישראלית אך לפי שעה לא ברור כיצד ייעשה הדבר. ליברמן הביע תקווה שאכן ישראל תוכל להתמודד עם ההתחמשות הערבית האדירה ולא פירט.

 

הנשיא טראמפ מודע לחששות הכבדים והקפיד לציין בנאומו המסכם את הביקור במוזיאון ישראל את העובדה שישראל הצטיידה במטוסי f35.

עניין מרכזי