ביקורת מוצרים חדשים: נקניקיות בטעם ברלין, ״גבינה״ לטיבעונים וגן עדן בלי סוכר

מארז חטיפי החלווה החדשים של ״אחוה״ עושים לך חשק. אין מה לעשות, העטיפה, אופן ההגשה, גודל הממתק והאריזה משדרים את האווירה הכללית. את הכניעה הבלתי נמנעת. הם שמזמינים אותך לפתוח ולנסות מייד, עוד לפני שהשליחה בעלת המבטא הרוסי הכבד (החצופה והבלתי מנומסת עד די מיאוס) שהגיע מטעם חברת יחסי הציבור הסתלקה למכוניתה.

 

פתחתי, טעמתי, שקלתי לסגור ולשכוח. לא יכול. יוני חלווה בטעם וניל עם פיסטוק ועם פולי קפה ובצמוד למה אחותה הכחול ללא תוספת סוכר אבל זה ממש לא אומר שנעלמו הקלוריות.

כל חטיף מכיל כמחציתו טחינה גולמי המכילה ויטמינים, מינרלים סידן וברזל ובעיקר טעם גן עדן באריזה אישית קטנה. על פי ההודעה לעיתונות המחיר הוא 10 שקלים לחבילה כולה ובה 18 יחידות. זה מחיר מפתה לא פחות מן הטעם המופלא שאינו מש מפי תוך כדי הקלדה. שאגב מצדיק את תואר מוצר השנה שבו זכתה החברה בסדרת ממרחי הטחינה המתוקים של אחוה שטרם טעמתי וחבל.

 

באותו משלוח שהובא אלי בידי חברת משלוחים שלעולם לא הייתי מעסיק בשל גסות הרוח שבה נהגה בי השליחה, הגיע אלי בתוך מיכל קלקר קטן עם קרח, דגימות של נקניקיות וינר, קנארקס,קרקובר ומה לא. איך ידעו יחיעם וחברת ויזנהוף שאני משוגע על נקניקיות? מדובר בנקניקיות מבשר עוף, הודו ובקר בתיבול גרמני שזה משהו שמעיד מקפיץ לי זכרונות מן המאכליות האהובות עלי בעולם הממוקמות בברלין.

תמיר דגן, מנהל השיווק של מעדני יחיעם אומר שמדובר במוצרי גורמה איכותיים לאוהבי הבשר. אהבתי.

המחיר המומלץ לחבילה בת כרבע קילו הוא נוח מאוד – 14.90 עד 15.90 שקלים.

 

ובכך לא די די.או לא. קיבלתי גם גורדי לפיצה וגוש מעודנת לאפיה בטעם ריקוטה המורדות 100% טיבעוני. המוצרים מתוצרת ״משומשו״שבבעלות קיבוץ גן שמואל וחברת הדר פרוד. הגבינות הטבעוניות מיוצרות מרכיבים צמחיים בלבד, 100% טיבעוני, ללא לקטוז , ללא סויה ובלי חומרים משמרים אפילו בלי שומן טראנס. בקיצור, לחגיגה להכנת פיצות ולאפייה.

 

היזמים, אייל אדוט ועומר אליאב, מתגאים בכך שמוצרי משומשו שלהם טעימים ואיכותיים ומהווים תחליפי גבינה מעולים קהל ה טיבעוני ולשוחרי הכשרות.

כל המוצרים נשלחו אלי לטעימה מטעם החברות וזה לא אומר שאסור לי לשבח אותם.״עניין מרכזי״ קבל בחפץ לב מוצרים שונים לבדיקה ולפרסום ביקורת. נצלו זאת.

רמי יצהר, עניין מרכזי