ביקור מנהיג הודו מוכיח את עוצמתה של ישראל

בפתח ישיבת הממשלה התייחס ראש הממשלה למגוון נושאים שעל סדר היום וסיים בברכה למוסלמים לרגל חג הקורבן המסיים את חודש הרמדאן.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: “צה”ל תקף אמש מטרות של צבא סוריה. זו הייתה תגובה תקיפה לירי של פצצות מרגמה לשטחנו. המדיניות שלנו ברורה – איננו מקבלים טפטוף מכל סוג שהוא – לא מרגמות, לא רקטות, לא זליגת ירי – מכל זוג שהוא, בכל חזית שהיא. אנחנו מגיבים בעוצמה על כל פגיעה בשטחנו או באזרחינו.

 

״מעבר לכך, אנחנו רואים בחומרה את הניסיונות של איראן להתבסס צבאית בסוריה והניסיונות לצייד את חיזבאללה בנשק מתקדם דרך סוריה ובלבנון.

בשבוע הבא יגיע לישראל ראש ממשלת הודו, ידידי, נרנדה מודי. זהו ביקור היסטורי בישראל.

 

״ב-70 שנות קיומה של המדינה לא ביקר בה אף פעם ראש ממשלה של הודו וזה עוד ביטוי לעוצמתה הצבאית, הכלכלית והמדינית של מדינת ישראל. צעד מאוד משמעותי לחיזוק היחסים בין המדינות. הודו היא מדינת ענק של מיליארד ורבע בני אדם, אחת הכלכלות הגדולות וכמובן הצומחות בעולם והקשרים בין ישראל לבין הודו נמצאים בעלייה מתמדת.

 

״הממשלה תאשר היום החלטות שיעמיקו את הקשרים הללו. החל בהרחבת הייצוא, העמקת שיתוף הפעולה בתחומי המים והחקלאות. אנחנו נקים קרן משותפת לחדשנות ומו”פ ואנחנו גם נגדיל את התיירות מהודו לישראל, יש שם פוטנציאל גדול מאוד. כל זה הוא ביטוי נוסף למעמדה הבינלאומי של ישראל שהולך ומתחזק בשנים האחרונות ככל שאנחנו מחזקים את מדינת ישראל.

 

״אני מבקש להתייחס בכמה מלים למשבר בהדסה. הוא נמשך זמן רב מדי. נעשו ניסיונות, גם על ידי, באמצעות שר הבריאות שפועל בעניין הזה ללא לאות, וגם על ידי אחרים – נשיא המדינה ואחרים, להגיע לפתרון המשבר. הניסיונות הללו לא צלחו. הוגשה עתירה לבג”ץ שיתכנס ביום רביעי וכולם מחכים לדיון.

 

״אני מבקש מהצדדים לעשות מאמץ אחרון והמאמץ הזה הוא פשוט – להחזיר את המצב לקדמותו ואז לתת תקופה של חצי שנה או אפילו שנה, לבחון את הדברים. להחזיר את המצב לקדמותו כדי שהילדים העייפים, המסכנים והחולים הללו לא ימשיכו לסבול.

 

״אם הדבר הזה לא ייפתר בהצעה הפשוטה הזו ומאחר שהילדים החולים נמצאים במאהל בגן סאקר אני פניתי לבית המשפט בבקשה להקדים את הדיון למחר, אין טעם לחכות עוד יומיים ולגרום לסבל מיותר לילדים.

 

בהזדמנות הזו אני מבקש לברך את כל אזרחינו המוסלמים לרגל חגם״.

עניין מרכזי