עוזי ארד: זו הפרשה החמורה בתולדות המדינה

הפרופסור עוזי ארד, נמנה משך שים רבות על הצמרת הביטחונית והמדינית של ישראל. הוא היה ממקורבי המקורבים לבנימין נתניהו ואף שימש ראש המועצה לביטחון לאומי. היום הוא איש אקדמיה המום מן ההתרחשויות. מן השחיתות הנוראה שמחלחלת לפגיעה חמורה בביטחון הלאומי.

 

ארד אומר הרבה פחות ממה שהוא יודע בכל הנוגע לפרשיות השחיתות שנחקרות סביב נתניהו. הוא יודע המון. הוא שומע, הוא מקושר. הוא יכול לומר מעט אבהל ההגדרות שלו מעניינות. שימו לב אליהן. הבוקר אמר ארד:

״אסור להרפות מחקירת תיק הצוללות. השחיתות היום מגיעה לקצה הפירמידה״.

״הצוללות שוצפות עכשיו רק רק קצה הקרחון. זו הפרשה החמורה ביותר בתולדות מדנת ישראל״.

 

כיום כבר אין ספק שמדובר בחשדות כבדים לשחיתויות אדירות שגם פוגעות קשה בביטחון הלאומי למען מה שמצטייר כאינטרס אישי ובצע כסף. ניצב משנה מראיקר גלבוע, מבכירי חוקרי המשטרה בעבר אומר כי לא ברור כלל אחיך זה שדוד שימרון וצ׳ייני מרום לא נעצרו לצורך חקירתם. הם חשודים בעבירות חמורת מאוד. להערכתו אי מעצרם נובע מ״הוראה מלמעלה״. של מי? אולי המפכ״ל או היועצים המשפטיים המלווים את החקירה.

 

התגובות של נתניהו על דו״ח מבקר המדינה נגדו בפרשת ההעדפות האדירות שניתנו לידידו האישי שאול אלוביץ׳ ולחקירת מקורביו בפרשיות אחרות נותרות בעינן: מדובר ברדיפה אישית ורצון להדיח ראש ממשלה מכהן שלא בדרך דמוקרטית.

רמי יצהר, עניין מרכזי