בלעדי ל״עניין מרכזי״: הכל על האייפון הבא

מאת רמי יצהר, עניין מרכזי/טכנולוגיה. 

 

תמצית הדוח שהגשתי לבקשת הגורם האמריקני המתעניין בדעתי:
צמצום השוליים במסכי הפלאפונים הגיע לרמה אבסורדית.
אני שומע תלונות על קושי תיפקודו מתמשך בניידים החדשים של ענקית קוריאנית למשל.

 

נגיעה קטנה עם איזושהי אצבע המחזיקה במכשיר בשוליו הבלתי קיימים שלא לומר המעוגלים, משבשת למרבה העצבים את הפעולה המבוקשת ומקפיצה אפליקציה שלא התכוונו שתיפתח.

 

יש לקוות שאפל לא תיגרר לתחרות הזו בדגם החדש המתקרב שיושק בספטמבר הקרוב. בכל מקרה, מערכת ההפעלה ios11 תהיה מדהימה בחידושיה עד כדי כך שרוב המשתמשים עדיין במחשבים שולחניים ובמחשבי לפטוף ישמחו לוותר עליהם לטובת שילוב מופלא של מחשב שיגרתי ותיק, עם מכשיר קל ומרהיב המסוגל גם להעניק למשתמש את כל יתרונות האפליקציות והרבה הרבה יותר, בעיקר באייפדים.

 

למי שמתכוון להצטייד באייפד חדש בקרוב, אל תמתינו לספטמבר כשכולם כבר יבינו איזו מהפיכה התחוללה להם מתחת לאף. או אז יהיה קשה להשיג מכשיר. האייפד החדש שכבר הושק, אייפד פרו 10.5 אינץ׳, הוא היעד שכדאי לממש ומייד כי עד לשנה הבאה לא יהיה אחר.

אגב, האייפון החדש שיוכרז עליו בספטמבר יהיה מצויין. הטוב אי פעם ללא תחרות ויכלול חידושים לרגל מלאת 10 שנים להופעת המכשיר הראשון ששינה את חיינו.

בין החידושים:
טעינה אלחוטית,
מסך בגודל אלכסוני של יותר משישה אינץ׳,
עיצוב שונה מהדגמים הקיימים,
מצלמה משופרת,
אפשרות צילום סלפי ברמות נהדרות,
עבודה בו זמנית על יותר ממסך אחד תוך גרירת טקסטים ותמונות מצד לצד,
רמקולים בשמע פנטסטי,
מסך ברמת ניראות מתקדמת,
שיפור ניכר ביכולותיה של הסייעת סירי ועוד ועוד.

פרטים נוספים אפרסם בהקדם.

עם זאת, המכשיר יהיה כנראה יקר ולא יפנה לכווולם. טים קוק הבוס שהחליף את סטיב ג׳ובס האגדי, הצהיר בימים האחרונים כי אפל מעולם לא ניסתה להקדים את המתחרים בכל חידוש. ״המוטו שלנו אינו המכשיר הכי מתקדם בעולם, אלא המכשיר הכי טוב בעולם״.

 

ואכן בניגוד למתחרים, אפל מעולם לא הכזיבה במכשיריה אולי זולת האייפון 7 שבו אולצתי לוותר על נקב האוזניות. מבחינתי זה היה הקו האדום שסירבתי לחצותו. עתה, כשניתן להטעין את המכשיר אלחוטית אין בעיה להקשיב למוסיקה מבעד לחור המרכזי ולהטעינו סימולטנית ואין חובה להשתמש האוזניות אלחוטיות.

 

למען הסר ספק אציין שבמשך שנים אני מחזיק גם במכשירי אנדרואיד מתקדמים וחדישים בנוסף לאייפון. וכן טאבלט מתקדם בנוסף לאייפד. אני פועל בשתי מערכות ההפעלה על בסיס יומי ומבחינתי אין ספק למי עדיפות מבחינת: אמינות, מהירות, ביטחון בתוצאה ואבטחה.

הלוואי שאי פעם תצליח גוגל להתקרב למערכת ההפעלה של אפל. הלוואי. אז תתקיים תחרות אמיתית שתביא להוזלת מוצרי אפל המלאכיים. בינתיים, ארדנרואיד ממש לא שם.

בקרוב, נציג כאן ב״עניין מרכזי״ סקירות נוספות וגילויים חדשים על המכשירים הבאים הצפויים להיות מופצים בקרוב. ובקיצור, אל תקנו בטרם תקראו סקירה אובייקטיבית אמיתית. שלי, למשל.
רמי יצהר, עניין מרכזי