עדות גנור מסבכת 40 בכירים מושחתים

מיקי גנור השוהה בהפרדה מלאה ובניתוק מלחצים איומים שהיו מופעלים עליו בנסיבות אחרות, מוסר בימים האלה עדויות מפורטות מגובות בראיות לכאורה הנוגעות לשחיתויות חמורות מאין כמותן הנוגעות לסחר בנשק וההתעשרות על חשבון המדינה.

 

להערכת החוקרים עדויותיו המפורטות נוגעות לעשרות בכירים במערכת הפוליטית והביטחונית. אפשר שמספר המסובכים יגיע ל-40.  השאלה המסקרנת היא האם גנור יסבך גם את ראש הממשלה נתניהו. בימים הקרובים נדע.

 

קודם דיווחנו: המשטרה הגיעה להסכם גאוני עם מיקי גנור במסגרת עסקת הטיעון מרחיקת הלכת שנחתמה עימו היום: גנור ישהה בשבועיים הקרובים במתקן משטרתי כשהוא מנותק לחלוטין מן העולם ומן הלחצים, האיומים והפיתויים שממתינים לו בחוץ.

 

הניתוק והבידוד בהסכמה ייעשו כדי שיוכל למסור בשקט ובנחת את עדותו המפורטת בקשר לעסקת הצוללות ועסקאות נשק מפוקפקות נוספות.

 

העדויות והראויות שמוסר גנות יוכיחו ללא ספק את מעורבותם של בכירים בצבא, במערכת הביטחונית ובפוליטיקה בכל הנוגע לגריפת רווחים אישיים אסורים באופן המנוגד לחוק. במהרה גם יתברר שביטחונה הלאומי של ישראל הופקר על מזבח התעשרות אישית.

 

גנור ישהה בתנאי פנימיה במתקן משטרתי, בבית הספר לשוטרים בבית שמש. איש לא יוכל להגיע אליו למעט צוות עורכי הדין שלו בראשותו של אלי זוהר שאינו נמנה עם אנשי נתניהו.

 

גנור אמור לחזק בפרטי פרטים חשדות רציניים הקיימים נגד גורמים בכירים הן במערכת הביטחון והן במגזר הפוליטי. הסידור הזה יאפשר להגיע לראש הפירמידה באופן חד משמעי, זאת כפי שפורסם בלעדית כאן ב״עניין מרכזי״ לפני שבועות רבים.

 

עד לסיום עדותו המפורטת לא תהיה לגנור גישה לשום כלי תקשורת בכלל זה מחשב, טלפון נייד ואינטרנט.

 

הסכם עד המדינה שנחתם עם נציג המספנה הגרמנית שאמורה לבנות את הצוללות לישראל, כולל הודאה בעבירות שחיתות חמורות שבגינן ירצה שנת מאסר בפועל עם זכות לקבל שליש בעבור התנהגות טובה. בנוסף הוא ישלם 10 מיליון שקלים מהכספים שקיבל לקופת המדינה.

 

בנוסף, גנור הוא נדרש יפקיד את דרכונו ל-90 יום, וכן נדרש להפקיד ערבות עד יום חמישי בסך 500 אלף שקלים וערבות צד ג׳ על סך 200 אלף שקלים. בפקודת בית המשפט נאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים ל-60 יום. הוא צפוי להשתחרר בתום השבועיים.

 

ההסכם מהווה הישג אדיר למשטרה ולמערכת אכיפת החוק בישראל. יש לציין גם את הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה שלא מנע הליכי חקירה מתקדמים ולא ימנע הגעה למיצוי ההליכים בחשיפת השחיתות הנלוזה בפרשה זו ובפרשיות ביטחוניות נוספות הנחשפות עתה.

 

עניין מרכזי