תיקון מק: מעבדה או טכנאי, איפה כדאי?

מקיסטים וחובבי אפל יודעים שבכל הקשור למוצרי אפל יש העדפות שונות גם בקנייה וגם בתיקוני מוצרים שונים. המוצרים של אפל מצטיינים בדרך כלל לא רק בעיצוב הייחודי שלהם ובמוצרי לוואי וציוד היקפי שמיוחדים להם. הם בעצמם בנויים אחרת לגמרי מכל מוצר אחר שאנחנו מכירים בתחום המחשוב, הן חומרה והן תוכנה. במוצרי אפל כמו מחשבי מק למיניהם קיימת אצולה של מוצרים שאי אפשר למסור אותם לתיקון לכל טכנאי. תיקון מק דורש לא רק ידע מוסמך והכשרה כי אם גם הראשה רשמית ומפורשת שמותר להתעסק בתיקוני מק במקום זה. למרבה הצער, לא כל אחד עושה זאת ואנשים רבים שלמדו לתקן מחשבים והחליטו שהם גם יכולים לתקן מק עושים זאת מבלי להיות מוסמכים לכך.

 

מהי הבעיה של תיקון מק במקום לא מוסמך?

 

זה לא שאי אפשר לשלוח לתיקון המק במקומות שונים כמו מעבדות וטכנאי עצמאיים שמכירים את המק שלכם ויכולים לעשות זאת. הבעיה היא שבגלל ייחודיות מערכת הפעלה IOS ועוד רכיבים ייחודיים ובלעדיים רק לאפל, כל תקלה או התעסקות לא נכונה אתם יכולה להוביל לכך שהנזק יגדל ולא תוכלו לתקן אותו אלא תצטרכו להחליף רכיב שלם. המחירים של רכיבי אפל יקרים, ללא ספק. המחירים שלהם משקפים גם את הבלעדיות והיוקרתיות של מחשבי מק למיניהם, ולכן אתם עשויים לשלם הרבה יותר על תיקון לא מורשה אצל טכנאי או במעבדה שאינה מתמחה בתיקוני מק ואפל בכלל. תיקון מק עדיף לעשות אצל טכנאי מוכר שקיבל הרשאה לכך והוא יכול להוכיח זאת.

 

האם מספיק ידע אישי במק כדי לתקן אותו?

 

יש לא מעט חובבי אפל, גם טכנאים וגם מעבדות שישמחו לקבל תיקון מק אצלם. זה ברור גם למה. המחירים שגובים ממשתמשי מק גבוהים יותר. השאלה היא מה עושים כאשר יש להחליף את החלקים שניזוקו ומה עושים בתקלה הבאה של המק. תיקון המק בתקלה הגדולה הבאה עלול להיות יקר הרבה יותר אם יגלו במעבדה מוסמכת של אפל שבפעם הקודמת תיקנתם את המק אצל טכנאים חאפרים למיניהם. גם עלולים להפיל את האחריות לתקלה עליכם ולא על המעבדה, גם כאשר יש למכשיר אחריות עדיין של החברה. לו רק בשל כך מומלץ לא לחכות ולשלוח את המחשב לתיקון המק כבר בהתחלה למעבדה מורשית של אפל ומכשירי מק, כדי למנוע תקלות נוספות שעלולות להיגרם על ידי מי שאינו מבין בכך.