אדלסון סימן את מועדפו לרשת את נתניהו

ממליך השליטים בישראל איננו – בניגוד לדיעה האווחת – הבוחר. מי שקובע הם מומחי הספינים, יועצי התקשורת והכסף הגדול שכלל איננו ישראלי. לאזרח הישראלי נותר רק להצביע בעד מי שהכניסו לו לראש בעורמה שהוא המתאים ביותר כם אם אינו כזה וכדלונותיו אבים מספור.

 

איש לא יודה בכך, אבל מי שהמליך את נתניהו הוא יהודי אמריקאי קשיש, שמרן קיצוני ובעל דבקות במטרה האידיאולוגית המנחה אותו כבר שנים. הוא מצדד בהטלת פצצת אטום על איראן ומבחינתו זה יכול לקרות כבר הרגע, ולא היתה לו בעיה לומר שישראל אינה זקוקה לדמוקרטיה אלא לדיקטטורה בנוסח תנ״כי.

 

את כספו הוא עושה בעסקי הימורים. לכל קזינו שלו בווגאס יש העתק זהה במקאו. האי בעל האוריינטציה הסינית השוכן סמוך להונג רונג מכניס לו מיליארדים, ממש כמו הפראיירים שמנדבים לו את ממונם בסטריפ של לאס ווגאס.

 

הגביר הזה משקיע סכומי עתק, כנראה יותר מכל אדם אחר עלי אדמות, בקידומם של פוליטיקאים. הוא מממן מועמדים לבית הנבחרים, לסנט, לקונגרס, למושלי מדינות ולמשרות ציבוריות נוספות. אבל את עיקר בזבוזי הפוליטיקה שלו הוא שם על בחירת נשיא אמריקני וראש ממשלה ישראלי.

 

בארץ, נתניהו עלה לו כבר יותר ממיליארד שקלים. בשבילו זה כסף קטן בשביל נתניהו זה ההבדל בין להיות ללחדול. אבל נתניהו איכזב. לא בהתנהלותו הפוליטית כמו בהסתבכויותיו אישיות מטופשות בלתי פוסקות.

״עניין מרכזי״ היה הראשון לפרסם שלגביר נמאס מנתניהו. ובצדק מבחינתו. סביב ביבי נןצרה קטאמה שלילית. פתאום כל המיליארדרים שפעם סתם חשקו בקרבתו לצורכי התחככות, הפכו מבוקשים בחדרי החקירות בחשד למענק הטבות מפליגות, חלוקת צ׳ופרים וחמור מכך לטעמם של חלק מהעשירים: הם מצאו עצמם מנוצלים ומוטרדים.

 

הגביר הזה כבר העיד במשטרה יותר מפעם אחת בנוגע ליחסיו עם נתניהו בעיקר כשנחשפה פרשת יחסי ביבי עם המו״ל האחר. יודעי דבר סיפרו שהסיפור הזה הטריף אותו. מאופן הצגת הפרשה לציבור יצא שהוא, הגביר הגדול, הפך להיות זנב הכלב שמכשכשים בו במקום להיפך.

 

הפרשה הזו, שכנראה עוד תתגלגל לפתחו של בית המשפט,  היתה – כמו גם הפרשיות האחרות שמסתיימות ב-000 – היו הקש האחרון באורחת הגמלים המרוסקת. די! ביבי נמאס. עבר זמנו.

 

הגביר שלנו תר אחר יורש בליכוד ולא מצא אותו. נתניהו הרי זרק, הרחיק וטיאטא לתהום הנשייה כל מי שאיים עליו אפילו תיאורתית במפלגתו. המועמד האחר שבא בחשבון היה ליברמן. אבל אביגדור ליברמן הוא איש עם אוריינטציה של פוטין ולא של מיליארדרים אמריקניים.

 

אשר על כן נאלץ הגביר שבנדון לתור בשדות אחרים. לא ליכודיים. הוא חיפש ומצא. הוא החליט להמר על נפתלי בנט. זה הסוס הבא שלו. הפור נפל ואות הזינוק הפומבי ניתן היום. היו לכך סימנים מקדימים והשניים כבר צולמו יחד ישובים בסמיכות באירועים פומביים. אבל היום הובאה ההכרעה גם לידיעת האיש שסר חינו. ועכשיו גם אתם יודעים.

לראשונה אי פעם הכותרת הראשית של אדלסון אומרת הכל: ביקורת קטלנית איומה ובלתי מוצדקת על נתניהו לאחר שנים ארוכות של תמיכה בלתי מסוייגת בכל עניין, נושא וסוגיה ועל פי הכתבה קבועה מלשכת ראש הממשלה היישר לכותרת הראשית.

 

שלדון אדלסון החליט: נפתלי בנט הוא ראש הממשלה הבא של ישראל ואף אחד כנראה לא יוכל לשנות זאת. כי השליט האמיתי של ישראל הוא שלדון. כי בינתיים עדיין כל הז׳יטונים אצלו.

 

רמי יצהר, עניין מרכזי