לא חמגשיות עלובות אלא ארוחות גורמה במחירים אסטרונומיים

הספין של נתניהו קורס שוב. לא חמגשיות עלובות, לא כוס תה לאבא גוסס ולא סתם מתנונת קטנטנה מחבר עשיר – האמת לפי חומר החקירה שמתגבש בימים אלה לכלל כתב אישום בשלב זה נגד שרה נתניהו כולל חשדות חמורים.

 

מדובר כפי הנראה בהפקרות בעלת ניחוחות פליליים לכאורה. רעיית ראש הממשלה צפויה לעמוד לדין על הזמנת ארוחות בעשרות אלפי שקלים. על פי גורמי אכיפה האישום המתגבש נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות הוא הזמנת ארוחות משפים של מסעדות יוקרה בעשרות אלפי שקלים.

 

הגשת כתב האישום בכפוף לשימוע מוכרז בזמן הקרוב ביותר. בניגוד לטענות שרה בחקירתה, ומה שטען בנימין נתניהו בנאום שבו הגיב על הטענות, לא מדובר בחמגשיות שהוזמנו ממסעדות בסכומים נמוכים. גורמי האכיפה מסבירים שמדובר בארוחות גורמה שהוזמנו למעון ראש הממשלה, בזמן שמועסקת במקום מבשלת.

 

תגובת נתניהו: "מדהים לראות איך כל יום הטענות בתקשורת מתחלפות בקצב מסחרר. שלשום זה היה העוזרת וכוס התה לאדם קשיש. אתמול זה היה חמגשיות. והיום ארוחות. מדובר בהמשך הניסיון להפעיל לחץ פסול על היועץ המשפטי לממשלה כדי שיחליט להעמיד לדין על משהו – בכל מחיר, לא משנה על מה, אבסורדי ככל שיהיה. לא נמאס לכם?".

 

לפני כשנה המליצה המשטרה המליצה על העמדתה לדין של שרה נתניהו בקשר לשלוש פרשיות אחרות, שעניינן השתת הוצאות פרטיות, אשר המדינה שילמה לכאורה במקום הגברת נתניהו.

 

בין היתר מדובר גם ב"פרשת המטפלת". על פי החשד המטפלת הסיעודית שטיפלה באביה המנוח של רעיית ראש הממשלה, קיבלה תשלום מקופת המדינה ולא מכספה האישי של נתניהו, כפי שדורש הנוהל התקין. 

 

עניין מרכזי