כ-50 הרוגים מנזקי ההוריקן בטקסס

סופת ההוריקן הארווי גרמה את עיקר ניזקה האיום לאחר שדעכה ונחלשה: הצפות איימתניות מוטטו תשתיות לרוב, הציפו שכונות ועיירות, הרסו רכוש עצום ובסך הכל גרמו לנזקים המוערכים בידי מושל טקסס, גרג אבוט, בכ-125 מיליארד דולר ואולי אף יותר.

 

אבוט דורש את הכסף מן הממשל המרכזי ואומר כי הסיוע הפדרלי בסך 6 מיליארד שעליו הכריז הנשיא טראמפ הוא לא פחות מלעג לרש. גם אם הכסף יימצא,  השיקום יארך שנים ועד אז יוסטון וסביבותיה לא יתאוששו מבחינות רבות.

 

מספר ההרוגים מגיע לכ-50. רבבות איבדו את בתיהם וחלק ניכר מרכושם. באזורים מסויימים הוכרז עוצר לילה כדי למנוע ביזה. יש מחסור במים, בחשמל ובמוצרים בסיסיים. באחת העיירות נמכרה שישיית בקבוקי מים ב-45 דולר מה שעורר סערה גדולה אך החלופה היא להישאר צמאים.

 

הבעיה הגדולה באמת היא התפתחותה של יוסטון ללא תיכנון מקדם ראוי. הכל שם טלאי על טלאי עם בנייה ברמה בלתי הולמת לסכנות האורבות מן הסופות הנוראיות. הביקורת כלפי ראש העיר יוסטון על כך שנמנע ממתן הוראת פינוי לעיר כולה התמוססה כשהתברר שבפעם הקודמת כשניתן צו כזה מתו יותר מ-100 בני אדם בתאונות ומהתייבשות בפקקי התנועה שהשתרכו לאורך ימים.

 

ואם לא די בכך, בימים האחרונים קרסו גם מפעלים ומאגרי נפט גדולים ואיש אינו יודע מתי יסתיים כבר הסיוט הזה שנמשך בדל הגשמים הכבדים שיורדים באסור בהפוגות קצרות מדי.

 

עניין מרכזי