האחים קציר – מלכי המקלדת העברית

כתבה זו מגיעה מאהבה והיא אינה ממומנת. הכותב איננו אובייקטיבי והחליט לשתף בהערכתו למקצוענים האמיתיים בעידן שבו גם מי שלוקח ממך כסף עושה פרצוף של אחד שעושה לך טובה שהוא נותן שירות.

 

שלא תבינו לא נכון לאחים קציר אין מסעדה, אין שירות לקוחות ואין מוצר יומיומי נפוץ. גם המקום שלהם איננו בנוי לארח אתכם. למען האמת, חלון הראווה המסורג של החנות שבה הם מסוגרים מידי יום בדרום תל אביב, לא רחוק משוק לווינסקי, לא ראה צינור מים ולא חש שטיפה מאז מלחמת ששת הימים.

 

ובכל זאת, האחים קציר הם המומחים הבלתי מעורערים – לטעמי לפחות – למלאכה הדורשת מומחיות ונשמה יתירה. האחים קציר הם מלכי המקלדת. תן להם מקלדת מכל גודל, סוג, מין וצבע והם יחרטו לך עליה אותיות בכל שפה הדרושה לך בסמוך לשפת המקור.

 

השירות ניתן ליבואני מחשבים ומק-בוקים וסתם מקלדות אלחוטיות והוא באמת דורש מומחיות. וזה עובד ככה: אחד האחים יסיר אות אות מן המקלדת בזריזות ממוקדת ואת לוחיות הפלסטיק המופרדות ירכיב על המחרטה, יתאים את הגודל הרצוי של האות העברית בדרך כלל ואז, ידנית, אות אות יחרוט.

 

כשיסיים, הוא יאסוף בזהירות את האותיות ויעבירן לתחנה הבאה שם ממוקם אחיו עם סיר צבע עצום. והוא יצבע לכם את האות אחת אחת. יש הרוצים בצבע לבן ויש המעדיפים את האות העברית בצהוב בולט. אני למשל.

 

וזה עוד לא הכל: בסיום הצביעה והייבוש המהיר מוחזרות הלוחיות בזריזות למקומן על המקלדת והיידה: למקלדת הבאה.

 

האחים קציר לא יניחו לכם לשבת להם על הראש בחנות. הם ישלחו אתכם להסתובב בשוק הסמוך בין התבלינים ולשוב במועד הנקוב. אני זוכה שם לכבוד מיוחד ומורשה לשהות במהלך העבודה רק כי כשדר ספורט אני מספר להם רכילות עסיסית מחדר ההלבשה שאני אוסף במיוחד עבורם. בעיקר על הנעשה במועדון החשוב להם מכל: המועדון האדום.

 

המחיר: ממש לא נורא בהתחשב בכך שהאחים קציר בחיים עוד קילקלו מחשב או מקלדת.

 

רמי יצהר, עניין מרכזי