טראמפ מאיים להשמיד את צפון קוריאה

האומות המאוחדות הוא ארגון בינלאומי שתפקידו העיקרי להרגיע, לפשר, לתווך, לשמור על שלום עולמי. והנה דווקא זו הבמה שבחר הנשיא האמריקני דונלד טראמפ בנאומו הראשון בעצרת הכללית השנתית, לשאת נאום תוקפני חסר תקדים בחומרתו שבו איים מפורשות להשמיד את צפון קוריאה.

 

טראמפ כינה את הדיקטטור הצפון קואיאני קים ג'ונג און "איש הטילים במשימת התאבדות". הוא אמר כי ״אם ניאלץ נשמיד לחלוטין את צפון קוריאה״.

 

נשיא ארצות הברית תקף גם את איראן ואמר: "לא נאפשר למשטר הרצחני לבנות טילים. הכסף שמועבר אליהם הולך לארגוני טרור שפוגעים בישראלים חפים מפשע".

 

אבל עיקר תשומת הלב ניתנת לאיום האמריקני על הדיקטטור: "השלטון בצפון קוריאה אחראי להרעבה למוות של מיליונים, ולכליאה, הריגה ודיכוי של רבים. כולנו היינו עדים לכך כשסטודנט אמריקני חף מפשע הוחזר לארה"ב רק כדי למות כמה ימים אחר כך.

 

״ראינו זאת בהתנקשות באחיו של הדיקטטור בשדה תעופה בינלאומי. אנחנו יודעים שנחטפה ילדה יפנית מחוף ים במדינתה כדי להכריח אותה לשרת כשפחה למרגלים צפון קוריאנים.

"אם זה לא מספיק, עכשיו המרדף שלהם אחר נשק גרעיני מאיים על כל העולם. זו שערורייה שיש אומות שלא רק מנהלות איתם מסחר, אלא מספקות להם ציוד. לארה"ב יש כוח וסבלנות, אבל אם נצטרך, לא תהיה לנו ברירה אלא להרוס את צפון קוריאה. 'רוקטמן' נמצא במשימת התאבדות שלו ושל המשטר שלו. זה הזמן של צפון קוריאה להבין שהתפרקות מנשק גרעיני היא העתיד היחיד האפשרי. אני רוצה להודות לסין ורוסיה שהצטרפו להצבעה הזאת".

 

וראמפ הוסיף: "הטרור התפשט לכל פינה בעולם. יותר מ-70 שנה, בתקופות של שלום ומלחמה, עמדו מנהיגים בפני האסיפה הזאת. כמוהם אני הולך להתייחס לאיומים החמורים ביותר שעומדים בפנינו. לא רק תמיכה בטרור, אלא גם איום על אומות ואנשים. כוחות מחפשים להרוס את המערכת שמנעה קונפליקטים.

 

״אנחנו לא מצפים ממדינות שונות לחלוק את אותה תרבות, מסורת או שיטת שלטון, אבל אנחנו מצפים מהם לכבד את האינטרס של אנשיהן והזכויות של כל אומה עצמאית אחרת.

 

עניין מרכזי