שיר צדק צפוי להרחקה ממושכת

קפטן הפועל באר שבע וכדורגלן הנבחרת שיר צדק נתפס בבדיקת שימוש בחומרים אסורים שבוצעה בידי ההתאחדות האירופית בכדורגל והוא צפוי להשעיה ממושכת.

 

הבדיקה השגרתית נערכה לפני משחקה של באר שבע נגד קבוצת  מאריבור במסגרת האירופית. הבעלים של המועדון אלונה ברקת הודיעה במסיבת עיתונאים: “לפני מספר ימים קיבלתי מאופ”א הודעה שנמצא חשש שעדיין לא אומת, שנמצא בשתן של שיר צדק. לא מדובר בסם או במשהו דומה, אלא בחומר ברמה נמוכה – כך לפי הגדרות אופ”א עצמה שכנראה עלול להיות בתוספי מזון שגרתיים מאושרים.

 

״על פי תקנות אופ”א, יש לחכות לבדיקה החוזרת שתתבצע בעוד מספר ימים ואנחנו מחכים לתוצאותיה. אני רוצה להדגיש שיש לנו אמון מלא בשיר, כולכם מכירים אותו והוא אדם מקסים, אמין וישר שמשמש ספורטאי למופת ואחד הספורטאים שלנו. נעמוד לצדו לאורך כל הדרך.

 

״אנחנו עדיין לא יודעים אם ומה גרם לכך, אבל למען הספר ספק ועד שלא יוכח אחרת – אנחנו כמועדון נעשה כל מה שבשליטתנו כדי לברר מה קרה ולהבטיח שאם נפלה טעות, היא תתוקן מיד. מבחינתי, כמו בכל ארגון, כשיש חשש לתקלה – ראשית עוצרים הכל ובודקים את כל התהליך מחדש.

 

״רק אחרי שמוודאים שהכל תקין חוזרים לפעילות וכך עשינו. כידוע, חלק מהשחקנים שלנו ובכללם שיר, משחקים גם במסגרות אחרות וגם שם הם מקבלים תוספי מזון. המועדון שלנו בנוי על יושרה, רוח ספורטיבית והגינות, שקיפות מלאה ולכן גם יזמתי את מסיבת העיתונאים.

 

״בהתייעצות עם שיר החלטנו שהוא לא ישחק ביום חמישי. שיר, אני אוהבת אותך ומאמינה בתום לבך במאת האחוזים. אני ויחד איתי כל המועדון והאוהדים מחבקים אותך וביחד נעבור את זה”.

 

השחקן שיר צדק אמר: “אני לא מאמין בקיצורי דרך ולא מדובר בנושא שקל עבורי לעיכול. קיבלנו את תוצאות המבחנה הראשונה ואנחנו ממתינים לתוצאות המבחנה השנייה. אני מקווה שהכל יהיה בסדר והאמת שלי היא שכל תוספי המזון שאני משתמש בהם מאושרים על ידי הנבחרת והקבוצה.

 

׳אני לא משתמש בתוספים בביתי ואני בטוח שגם מה שנמצא אצלי יש לו הסבר כלשהו, שאנחנו עדיין לא יודעים אותו. אני סומך על המועדון שיעזור לי וייתן לי את כל הכלים כדי לאשר את מה שאני אומר. גם אם בדיקת המבחנה השנייה תהיה פחות טובה אני יכול להבטיח שהכל נעשה בתום לב ולא כדי להשיג יתרון.

 

״הבדיקה נעשתה לפני מאריבור ומדובר בתוסף שמשפר ביצועים – ולא היה שיפור בחודשיים האחרונים. אני רוצה להודות לאלונה ולכל אנשי המועדון והאוהדים שמאמינים בי ולרגע לא חשבתי שפקפקו בי”.

 

עניין מרכזי