המשטרה מנסה לסכל את חיסולו של אלי טביב

ימ״ר תל אביב בשיתוף אנשי הסייבר במטה הארצי של המשטרה מנסים להתחקות אחר מפיצי סירטון האיום על חייו של אלי טביב שהופץ אתמול ואשר אודותיו דווח לראשונה כאן ב״עניין מרכזי״. למשטרה אין ספק ששעון החול שהופיע בסירטון אכן מסמל שזמנו של טביב אוזל. למשטרה הוצב יעד על: למנוע את רציחתו דווקא משום פומביות האיום המפורש לפגוע בטביב ובאשתו דנה אשכנזי.

 

קודם דיווחנו:

איש העסקים ועסקן הספורט אלי טביב מאויים זה זמן אך מסכת האיומים עולה מדרגה בימים אלה והחשש לחייו ממשי ביותר, כך מעריכים במשטרה.

 

היום הופץ ברשת סירטון איומים מפחיד למדי שבו מתברר כי לא רק טביב הוא יעד לחיסול בעולם התחתון אלא גם אשתו. בסירטון, שנערך במתכונת סרטי וידיאו שהופצו לפני חיסולים אחרים על רקע פלילי, ניראים קליעים מכוונים כלפי טביב וכלפי זוגתו דנה אשכנזי.

בסרט מופיעה תמונה של טביב ודנה אשכנזי ביום חתונתם, ובשולי הסרטון קליעים המכוונים אליהם, לצד שעון חול לסמל שזמנם אוזל.

 

מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב צ'יקו אדרי, מסר כי החליט להטיל את החקירה על שוטרי ימ"ר תל אביב. החוקרים נעזרים באנשי הסייבר במטה הארצי, מנסים לאתר את מקור הסרט ברשתות החברתיות.

 

לפני כשנתיים ניצל טביב מנסיון התנקשות, כאשר אלמוני רכוב על אופנוע ירה לעברו שלוש יריות בפתח ביתו.

 

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בסרטון חמור המסית לפגיעה בחיי אדם. מיד עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה בניסיון להתחקות אחר הגורמים העברייניים העומדים מאחורי הסרטון. משטרת ישראל רואה בחומרה מעשי הסתה לאלימות ולפגיעה בחיי אדם, ותפעל לאיתור ולמיצוי הדין עם המעורבים".

 

טביב ניצל יותר מפעם אחת מניסיון חיסול. הרקע לאיומים אינו ברור והוא מתעקש לטעון, פומבית לפחות, שאין לו אויבים למעט אוהדים חוליגנים מקבוצות כדורגל שבהן היה ועודו מעורב.

 

במשטרה מעריכים כי מדובר בענייני כדורגל אמנם אבל לא באיומים מצד אוהדים חוליגנים,  אלא על רקע אינטרסים בלתי ממומשים. בעבר פורסם כי גורמי עולם תחתון מעורבים באופן פעיל ויומיומי מאחורי הקלעים בכדורגל הישראלי.

 

הגורמים העברייניים משתמשים לדברי גורמים במשטרה ב״קופים״ לגיטימיים לכאורה בהם סוכנים, שחקני עבר, מאמנים ואפילו כתבים במטרה לקדם את עסקיהם האפלים. במשטרה פועלת בחודשים האחרונים יחידה מיוחדת המנסה למפות את המצב העגום של הספורט הישראלי בהיביטיו הפליליים.

 

מדובר בהימורים בלתי חוקיים, בסחר בשחקנים, בהטיית תוצאות, בהשפעה על מאמנים ומנהלים לצרף שחקנים שיש לגורמים אלה עניין בקידומם ובסחר בינלאומי בשחקנים בענפי ספורט שונים.

התוצאה המעשית היא ירידה חדה ביכולות המקצועיות של הנבחרות הלאומיות של ישראל ושל חלק ניכר מהקבוצות בהן מועדונים בכירים.

 

אלי טביב מרבה לשהות במיאמי שם הוא עוסק במסחר בחנויות לממכר מוצרים זולים לתיירים. לאחר שהורשע בתקיפה ובשיבוש ראיות נאסר עליו לנהל את קבוצתו בית״ר ירושלים למשך שנתיים. הוא מינה לשם כך את שחקן העבר אלי אוחנה, שאינו קשור לשום היבט שלילי בתחום הנחקר במשטרה. עם זאת טביב  ממשיך להגיע לארץ ואף למשחקיה של בית״ר.

 

במשטרה חוששים לחייו ברצינות רבה ומנסים למנוע את רציחתו באמצעים מקובלים. עד כה, אמצעים אלה לא הועילו ותעיד על כך לא רק רשימת המחוסלים הארוכה אלא גם הכישלון המתמשך בלכידת מבצעי החיסולים.

 

עניין מרכזי