אושרת קוטלר נזכרה בהצעה המגונה של אלכס גלעדי

נדמה שזה לא ייגמר לעולם. עכשיו זו אושרת קוטלר שנזכרה באיחור של 25 שנים שקיבלה הצעה מגונה. המציע היה לדבריה אלכס גלעדי, פעם שדרן ספורט ובהמשך מבעלי אחת מזכייניות ערוץ 2 ובנוסף עסקן ספורט ופעיל ברשת טלוויזיה אמריקנית NBC.

 

קוטלר עובדת כבר שנים בערוץ 10 ולכן קיבלה שם במה לספר את סיפורה. לא סביר שזה יכול היה לקרות באולפן הזכיינית המתחרה. היא אומרת שהיא מצטערת שלא היה לה אומץ לספר את סיפורה לפני 15 שנים ואז היתה חוסכת מה שחוסכת להרבה נשים המועסקות בתחום הטלוויזיה בישראל.

 

קוטלר: "האמת שבימים האחרונים, כשהתפוצצה כל פרשת הוליווד הזאת, אני מודה שהתגובה הראשונה, האינסטינקטיבית שלי, הייתה 'טוב, מה זו ההתחסדות הזאת?' הרי כל מי שרצתה לעשות קריירה בהוליווד ידעה שמחיר הקריירה שלה עובר דרך המיטה. איפה הייתן, שלושים, ארבעים שנה?

 

האינסטינקט הראשוני שלי היה 'למה עכשיו? איפה הייתן עד עכשיו? למה אתן לא מדברות? מה כל הצביעות הזאת?' ואז נזכרתי במשהו שאני לא מדברת עליו, 25 שנה, והאמת שזה נורא מוזר.

בעודי יושבת ומדברת איתך עכשיו, כבר שלוש דקות, הדופק שלי גבוה, קשה לי לנשום, נורא מוזר. כי אני לא רגשנית ואולפנים בטח לא מרגשים אותי, כבר 25 שנה. אבל מה שאני עומדת להגיד לך עכשיו הוא קשה, ולכן זה קשה לכל כך הרבה נשים לצאת בסיפור הזה. אצלי זו לא הייתה הטרדה מינית, זו הייתה פשוט הצעה מגונה.

 

הייתי בחורה צעירה שהגיעה לחדשות 2 בשנת 94'. על המדוכה: הצעה להגיש את תוכנית הבוקר של ערוץ 2 אז, בתחילת דרכו. אלכס גלעדי הוא מנכ"ל קשת, הוא מקבל אותי לראיון, הראיון עובר בהצלחה, תיק העבודות שלי מוצא חן בעיניו.

 

ואז אני מקבלת טלפון כמה שעות אחר כך, ואלכס גלעדי מזמין אותי לארוחת ערב. וכשאני מנסה להתחמק ואומרת לו שאולי צהריים דווקא, הוא מבהיר לי 'לא, לא, ארוחת ערב, וגם תפני את הערב'. ואז אני אומרת לו 'מר גלעדי, מחמיא לי שאתה מזמין אותי לארוחת ערב, אבל אתה יודע שאני נשואה?' ואז הוא מסביר לי… הוא אומר לי 'מה זה קשור? את לא יודעת איך מתקדמים בטלוויזיה בהוליווד?' ואז עניתי לו שאני יודעת וכנראה שאני לא אתקדם ככה בחיים לשום מקום כי אני לא מתכוונת לאכול איתו ארוחת ערב. והשאר היסטוריה.

עכשיו, אם אני מעלה דופק עכשיו, כשאני מספרת לך את זה, וראיינתי עשרות נשים שהוטרדו, קיבלו הצעות מגונות או הותקפו, אז אני מודיעה לך שזה לא פשוט, בכלל. וכשאני שואלת את עצמי, למה לא דיברתי על זה 25 שנה?

 

אז התשובה היחידה שיש לי לתת לך, זה שגם עכשיו, גם אז, לכל ההשלכות שהיו יכולות להיות לדבר כזה, לווידוי כזה, לפני עשר שנים, כשכבר הייתי מספיק חזקה ומפורסמת ומוכרת, לא היה שום חשש לקריירה שלי, יש בזה משהו צהוב, רכילאי, לא נחמד, ובגלל זה לא אמרתי כלום. אבל הנה, הגיע הזמן להגיד, אולי מאוחר מדי, ואני רק יכולה להצטער שלא היה לי האומץ להגיד את זה לפני 15 שנה, אולי הייתי חוסכת כמה עוגמות נפש לכמה נשים אחרות שבאו לבקש עבודה בשידורי קשת".

אלכס גלעדי טרם הגיב.

 

עניין מרכזי