בלעדי: נתניהו מכין בחשאי את ״נשק יום הדין שלו״

אבו מאזן אישר לחדש את התיאום הביטחוני עם ישראל במטרה להיאבק במשותף נגד כל ניסיון לבצע פיגועים שיגרמו להבערת השטח. הנשיא הפלסטיני סבור כי פיגועים נגד מטרות ישראליות יביא להכשלת הפיוס הפלסטיני ויגרום לאובדן ההישגים בהשגת שליטה של הרשות הפלסטינית ברצועת עזה ובמעברים בין עזה למצרים.

 

במסגרת חידוש התיאום בין מנגנוני הביטחון הפלסטינים לשב״כ ולמודיעין הישראלי, ביצעה בשבוע האחרון המשטרה הפלסטינית מעצרים של חשודים. המעצרים גרמו לדברי בכירים ברמאללה לסיכול פיגועים נגד מטרות ישראליות בגדה.

 

במקביל, מנסה ארצות הברית לקדם תהליך מדיני בין ישראל לרשות. מאחורי הקלעים מנסים הצדדים לגבש הסכם היסטורי. הימין הקיצוני מתנגד לכך, אך נתניהו פועל בנושא בערוצים חשאיים. את המהלכים מתאמים בחשאי אנשיו של הנשיא טראמפ. השימוש בבכירים היהודיים של ארצות הברית מייתרים את החובה של נתניהו לשתף בהם את חבריו לממשלה ואת הציבור הישראלי. מדובר במהלך עוקף מידע מבריק שנתמך במאה אחוזים בידי הנשיא טראמפ.

 

נתניהו הבטיח לטראמפ צילום מהסוג של קרטר – בגין – סדאת על מדשאת הבית הלבן. נתניהו בונה – בסיוע אמריקני – את אופציית ההסדר המדיני הישראלי פלסטיני כ״נשק יום הדין״, במטרה לזכות באיתרוג ציבורי מן הסוג שקיבל אריאל שרון ומנע את העמדתו לדין בפרשיות שחיתות שונות שבהן נחשד.

 

גורמים בכירים אומרים ל״עניין מרכזי״ כי נתניהו סבור כי אם העמדתו לדין אכן תקרום עור וגידים באופן שיסכן את המשך כהונתו, הדרך היחידה לזכות בתוספת זמן ובאפשרות של דחייה אינסופית של העמדתו לדין והדחתו האפשרית תהיה באמצעות כניסה למשא ומתן מדיני רציני שאיש לא ירצה שיופסק, זולת הימין הקיצוני שממילא כבר לא יוכל להצילו מנפילה.

 

רמי יצהר, עניין מרכזי