עדויות חדשות: נשים טוענות שאלכס גלעדי אנס אותן

חברת הטלוויזיה קשת הודיעה כי נשיא החברה אלכס גלעדי הוצא לחופשה. במקביל העידו שתי נשים וטענט שגלעדי אנס אותן לפני שנים רבות. כלעדי הודיע כי “אני זז הצידה מתפקידי ב’קשת’ זמנית עד שתוכח חפותי”.

 

אשת תקשורת לשעבר סיפרה על מעלליו של גלעדי:
“הוא העלה אותי לחדר להראות לי את הטלוויזיות ‘בואי תראי, אני שולט מפה, אני רואה BBC, CNN’, ‘אני נשיא הוועד האולימפי’ אני חושבת שהוא אמר לי. ‘אני כאן ואני פה ואני שולט בערוץ 2’, ולא יותר מדי הספקתי להגיב ומצאתי את עצמי על הרצפה”.

“הוא זרק לי שני שמות של בנות שהוא אמר לי ‘מה את חושבת, מי עשה אותן כוכבות? נראה לך שבזכות עצמן מישהו פה יכול להתקדם? זה הכול דרכי, כולם עברו דרך החדר הזה… לא הרגשתי את מה שהוא עושה לי, התנתקתי.

“כשגבר ואישה מקיימים יחסי מין שלא מרצון – איך אמורים לקרוא לזה אם לא אונס? ברחתי אחר כך, יצאתי משם נסערת, אני זוכרת את עצמי רצה ברחובות ולא יודעת לאן”.

 

עדות אחרת פורסמה ב”הארץ” על תקרית מלפני יותר מארבעים שנה:  “הוא היה הבוס שלי. עובדים ביחד. יום אחד הוא מבקש ממני לבוא אתו לקחת איזה חומר מהבית שלו. אין פה הרבה מה לספר. זה מאוד חד וחלק וישיר ומיידי”.

גלעדי בהודעת יציאתו לחופשה כתב: ״אני זז הצידה מתפקידי ב׳קשת׳ זמנית עד שתוכח חפותי ואלחם להוכחת חפותי מן הטענות הבלתי מבוססות האלה. אני חוזר ומדגיש כי טענות אלה אינן נכונות ואנקוט בצעדים המשפטיים הנדרשים כנגד האשמות השווא הללו”.

 

עניין מרכזי