נתניהו גאון: אפילו השרים מושתקים ומחוייבים בדיברור קפדני

17:33:45‫שידורי הערוצים המפוצלים קשים לצפייה. שעות על שעות טוחנים חדשות לעוסות לעייפה ללא סיכוי לחדש דבר מה. הבעיה: מחסור חמור, חסר תקדים בחדשות של ממש.

 

בכל כלי התקשורת קיימת אבטלה זועקת לשמיים. אין חדשות. הצינור היחיד לפיזור מידע הוא באמצעות מייל, הודעה לעיתונות ופוש של המשטרה, הצבא והדוברים של ועדות הכנסת. יובש מצמית. שממה מוחלטת.

 

גם בביזנס העתיקו את השיטה. איש אינו מדבר. אין גישה לעיתונאים. שתיקה ממושכת ותגובות מוכנות ומדובררות במיקצועיות על פי דף מסרים שהוכן בידי מומחי ספינולוגים מונעות גליצ׳ים וטעויות ניסוח.

 

ראש הממשלה ושר החוץ בנימין נתניהו הוא לא פחות מגאון ערמומי. לאט לאט ובהדרגה הוא הצליח לבודד את מימשלו מהתקשורת. הוא מדבר בפייסבוק ובטוויטר. או בהשמצה מנוסחת בקפידה. אין מקום לשאלות הבהרה. אין מקום בכלל למחשבה עצמאית. יש הכתבה מה לחשוב ובעיקר ממי לפחד ואת מי לשנוא.

 

שריו מאויימים ונאלצים לשתוק. חל עליהם דום שתיקה גורף בכל עניין. את מלאכת החנופה הוא מטעל על ח״כים זוטרים מתחלפים. הללו מנוצלים, מקומטים ונזרקים לכל הרוחות לטובת הפראייר הבא בתור.

 

אפילו פעילות משרדם של השרים עוברת דיברור קפדני לפני הפצה. שרים אינם מורשים להתגאות יתר על המידה בהצלחותיהם. הם מצווים לצניעות מזוייפת ולענווה מופגנת שעולה להם על העצבים.
הסטליניזם כבר פה.

 

האמת היא שאתם הציבור הרחב, האחרונים להבחין בכך. אין על ביבי. האיש גאון.

 

רמי יצהר, עניין מרכזי‬