טראמפ גרם בטיפשותו ללכידת סוכן מוסד שפעל בתוככי דאעש

על פי דיווח בארצות הברית, הנשיא טראמפ חשף בהתרברבותו המיותרת והמזיקה בפני הרוסים, פעולת קומנדו מדהימה של סיירת מטכ״ל בשיתוף המוסד בסוריה בחודש מאי האחרון.

 

במסגרת הפעולה, כך על פי הדיווח האמריקני, חדרו לוחמי סיירת מטכ״ל למתקן של דאעש בסוריה והתקינו במקום אמצעי חישה והאזנה משוכללים. הלוחמים הגיעו במסוקים ונעו בכלי רכב מוסווים כרכבים של צבא אסד.

 

מיתקון ההאזנה באתר הביא בהמשך לחשיפת העובדה שדאעש מתכנן לבצע פיגוע במהלך טיסה אזרחית של מטוס בדרכו מהמזרח התיכון לארצות הברית. שיטת הפעולה שתוכננה היא פיצוץ מחשב נייד שישא עימו מחבל מתאבד לטיסה.

 

ההדלפה הנוראה של טראמפ שנעשתה במהלך שיחתו עם שר רוסי גרמה על פי הדיווח המתפרסם היום ללכידתו של סוכן מוסד ישראלי שפעל בצומת מרכזי בדאעש. העיתון האמריקני רומז שלפי מקור ישראלי המרגל הוצא להורג.

 

בעקבות הדיווח הישראלי אסרו האמריקנים על הטסים לתחומה להעלות מחשבים ניידים ואפילו אייפדים למטוסים. בהמשך בוטלה ההנחייה. בדיווחים אחרים נטען כי בעקבות התנהלותו המופקרת של טראמפ, ישראל נזהרת במידעים מסויימים המועברים לאמריקנים. חלקם מוסווים ואחרים נעצרים בסוכנויות מקבילות בארצות הברית מבלי להימסר לנשיא הפטפטן.

 

אגב, כמה מבכירי הממשל האמריקני אמרו השבוע במפורש שטראמפ הוא ״אדיוט עם אינטיליגנציה של ילד בגן חובה״.

 

עניין מרכזי