מסעות הסקס והסמים של קציני צבא ישראליים במיל. נחשפים בקולומביה

איש עסקים ישראלי נעצר וגורש מקולומביה לאחר שהגיע למשרד הפנים בעירו מלווה במאבטחים חמושים. המאבטחים לא הורשו להיכנס למתקן, הישראלי נעצר, הועבר לבירה בוגוטה ובתום הליך מעצר וחקירה הוא גורש מקולומביה כשהוא מלווה באנשי משטרה בטיסתו מחוץ לתחומי המדינה. האיש הוגדר בתקשורת המקומית ״ברון פשע ישראלי״.

 

איש העסקים הישראלי הוא דמות מוכרת בקרב העוסקים בתחום סחר בנשק בישראל. לטענת המשטרה הקולומביאנית הישראלי עסק בעשר שנות שהותו בקולומביה בין היתר בארגון תיירות סקס וסמים לאנשים ממדינות מסויימות בהן ישראל. הוא היה בעלים של מועדונים ובתי מלון.

 

נטען כי ״עשרות קציני צבא ישראליים ואנשי ביטחון לשעבר״ ביקרו אצלו במסגרת תיירות הסקס והבילויים הזו, רבים יותר מפעם אחת. משטרת קולומביה טוענת שהאיש הפעיל מועדוני בילוי מסוג זה בערים שונות בקולומביה לרבות בבירה בוגוטה. בנוסף, נטען שהוא מפעיל מועדוני חשק גם במדינות אחרות בדרום אמריקה בהן ברזיל ואקוודור.

 

הישראלי גורש לפי סעיפים של הפרת חוקי ההגירה וביטחון המדינה אך לא בהקשר ביטחוני. על פי התקשורת הקולומביאנית החקירה הסמויה נגד הישראלי התקיימה במשך חודשים רבים. בין היתר תועדו ״דמויות ישראליות מעניינות״ בעודם מבלים באופן שהוא הרבה יותר מביך.

 

עניין מרכזי