קוקיה: אני הומוסקסואל שסוף סוף השתחרר מהפחדים

אורי קוקיה בן ה-36 יצא מהארון והצהיר פומבית על היותו הומוסקסואל. זהו מהלך יוצא דופן הואיל ומדובר בכדורסלן פעיל ומי שהיה עוזר מאמן בליגת העל. אורי מצוי בזוגיות יציבה תקופה ממושכת והוא אב לילדה בת שנה.

 

בעברו שיחק בקבוצות לא מעטות ואף היה משך תקופה מסויימת בסגל הנבחרת. הוא ידוע בעיקר כשחקן הגנה מצויין ורחוק מלהיות רכרוכי בהתנהלותו במגרש. עם זאת מחוצה לו אורי ידוע כבחור חכם ומצניע לכת. היום הוא משחק בהפועל רמת גן מהליגה השניה.

 

עובדת היותו של אורי קוקיה הומו היתה ידועה אך רק עתה הוא החליט לצאת מהארון פומבית. בראיון לערוץ הספורט סיפר על פחדים, חששות וקשיים שליוו את חייו בטרם היציאה מהארון. לדבריו,
“בכדורסל אני מחוץ לארון כבר כמה שנים. כל מי ששיחק או משחק איתי יודע: בחיפה, בירושלים, בנהריה. בירושלים בן הזוג שלי היה מגיע לאירועים של הקבוצה ולמשחקים.

 

״עכשיו הגעתי למסקנה שצריך לעשות את זה פורמלית, מכמה סיבות. קודם כל, אחרי הרבה שנים שסחבתי פחדים, הגעתי למקום שאני שלם עם עצמי. יש לי משפחה וילדה, והיה לי חשוב לשים את זה מאחוריי. שנית, בתור אדם שהגיע להישג מסוים, יש לי רצון לעזור לאנשים שקשה להם להתמודד עם דברים שגם אני התמודדתי איתם״.

 

עניין מרכזי