שלמה ארצי ספד לאחותו

נאוה סמל הובאה למנוחות בקריית שאול. אחיה שלמה ארצי ספד לה: "בלילות האחרונים צעקת 'אימא אימא' לאחיות, והתחרטתי שסיפרתי לך שהיא מתה אבל אי אפשר היה להסתיר ממך כלום. עד השנייה האחרונה היית עירנית. כשהייתי בא אלייך בשש בבוקר לתל השומר, הייתי שואל אותך על מה את רוצה שנדבר. 'ספר לי מה קורה בעולם הגדול. על ליצמן וביבי וכמה קילומטר רכבת נבנו. וחשבתי שתקנאי אבל לא קינאת לי בחיים.

 

״וכשעיתונאית אחת ירדה עלי פעם הגנת עלי, אפילו שלא הייתי צריך. כמה נעם, את והילדים הייתם נדיבים אלי כשהענקתם לי מחסה בשבר הגדול. את האחות היחידה שלי, האדם עם הכי הרבה קונצנזוס ואהבה אליו. וכששאלתי אותך בבית החולים אם העולם שווה אותנו, ואמרת שאת עדיין סקרנית אליו – השתתקתי.

"ביום האחרון אמרת לי 'אוהבת אותך מתוק שלי. וה'מתוק שלי' היה מוזר כי בחיים לא אמרת לי ככה. אני בוכה המון, אני בטוח שאת לא אוהבת את זה. הייתי בוכה בכל בוקר כשהייתי יוצא מתל השומר.

"ניסיתי כל החודשים האחרונים לשמור עלייך. אהבתי אותך, אחותי, מהיום שבאת אלינו הביתה בשכונת ביצרון. אני רציתי אח אבל את היית המלאך השומר שלי. בבית החולים היית אומרת לי 'שים לי יד על המצח כי היד שלך מרגיעה אותי'. שמתי את היד גם ברגעים האחרונים שלך. עכשיו אני לא מאמין שזה קרה לנו״.

 

עניין מרכזי