הוארך מעצרם של דב צור ובכירים נוספים בפרשת השחיתות בראשון לציון

הותר לפרסום שמו של חשוד נוסף בפרשת השחיתויות הענקית בראשון לציון. נעצר דרור גלזר, אחיו של איש העסקים עופר גלזר, שנעצר בתחילת השבוע במסגרת הפרשה.  דרור גלזר בהעברת תשלום שוחד לבכירי העירייה. מעצרו הוארך עד ליום 11.12.

 

מעצרו של ראש עיריית ראשון לציון דב צור הוארך עד יום שני. אז יגיע לעשרה מספר הימים שבהם בילה צור בכלא. המעצר הוארך בהסכמה לאחר שסוכם כי בתום תקופה זו הוא יעבור למעצר בית מלא לתקופה של 10 ימים נוספים וכן יורחק מעיריית ראשון לציון ומכל מגע עם המעורבים בפרשה.

 

המשטרה הגיעה לסיכומים דומים עם בכירי העירייה יוסי חממי ואייל מושייב וגם הם ימשיכו לשהות במעצר עד לשבוע הבא ואחר כך יעברו למעצר בית ולהרחקה ממקום עבודתם בעירייה ובמוסדותיה.

 

ובינתיים מסתעפת פרשת השחיתות החמורה ורחבת ההיקף וביום חמישי נעצר האיש החזק במחלקת הכספים בעירייה. בנוסף, ההפתעה היתה הבאתם לחדרי החקירות של בכירים המקורבים ביותר לשר התחבורה ישראל כץ.

 

מי שהיה סגן ראש העיר דוד ביטן סיים חקירה שנייה במשרדי להב 433 והוא צפוי להיחקר שוב בהמשך. לטענת פרקליטיו הוא משתף פעולה עם החוקרים ומשיב על שאלות ומבקש להסיר את העננה המרחפת מעליו.

 

בפרשה זו הפתלתלה והמסועפת נחקר גם ארנון גלעדי מבכירי עיריית תל אבייב והאיש הבכיר של הליכוד בעירייה. עדיין לא הותר לפרסום שמו של קבלן החשוד במתן שוחד בתמורה לקידום אינטרסים בהיקף עצום בעירייה.

 

בעיר ראשון לציון קיימת התרוצצות בעקבות הפרשיות החמורות ומספר אנשים בודקים אפשרות להתמודד על ראשות העירייה בבחירות המוניציפליות שיתקיימו בשנה הבאה.

 

עניין מרכזי