הרב שטיינמן מת בגיל 104

נשיא המדינה ראובן ריבלין פרסם הודעת אבל לרגל מותו של הרב שטיינמן מגדולי המנהיגים של היהדות החרדית בכל הזמנים. שטיינמן היה מנהיג הפלג הליטאי ומוקד פעילותו היה בבני ברק. הלך לעולמו מדום לב והוא בן 104 לאחר בעיות רפואיות חוזרות ונישנות.

 

בהודעת הנשיא ריבלין נאמר: "היה מנהיג שנשא על כתפיו את כל כובד הקיום של העם היהודי. היה ענק תורני ומורה דרך שהכווין וניתב את חייהם של אלפים ורבבות. למרות עמדותיו הנחרצות הוא ידע להעביר את מסריו, בנועם, ברכות ומתוך אהבה גדולה לכל יהודי".

 

"בפגישתי האחרונה איתו זכיתי להתוודע לנצר ייחודי של היהדות הליטאית המפוארת. הרב היה מתמיד עצום, גאון בתורה, טוב עין וטוב לב, עשיר בנסיון חיים ובא בימים. אדם שחכמתו הייתה שנייה רק לענוונותו. הרב שטיינמן התווה דרך לאינספור יהודים והסתלקותו מותירה היום תחושת יתמות עמוקה. יהי זכרו ברוך".

 

ח״כ יצחק הרצוג: ״תמיד נדהמתי מצניעותו המופלגת ומהעצמה הרוחנית יוצאת הדופן בה ניחן, שהשפיעה על כלל הציבור ועל דורות של רבנים, מורי הלכה ותלמידים. לימוד התורה והקניית הערכים לדורות הבאים עמדה במרכז תפיסת עולמו של הרב, שהוביל מהפכות רבות בקרב לומדי התורה, ביניהן פעילותו לשילוב חרדים בתעסוקה ובמעגלי החיים ועמדותיו הברורות והבהירות כי חובה לקיים שיח ולנסות להגיע להסכמות בעם. אשריו שזכה להעמיד דורות רבים של תלמידי חכמים".

 

עניין מרכזי