ביקורת מסעדה: סלט ב״פורטו״ ואפילו קפה

מתחם המסעדות הזה נראה כמו ששוק האוכל של שרונה יכול היה להיראות אלמלא זה התל אביבי לא היה קטן, צפוף, אפלולי ובלתי ידידותי בעליל. לי ה״שרונה – שוק״ מזכיר תמיד את השוק המקורה של איטנסבול אבל במחירי מישלן ללא הצדקה קולינארית.

 

חזרה לאתרנו הנוכחי. תקרה גבוהה, עיצוב פונקציונאלי עם נגיעות מגוון מסעדות מעוצבות להפליא אך מספיק מרוחקות זו מזו כדי שלא לחטוף קלסטופוביה.

 

יש בר דגים, והמבורגרים, מעדניה מפתה, סושיה, חומוסיה ואיטלקיה אחת בשם ״פורטו״. לכם השם פורטו מצלצל פורטוגלי בגלל קבוצת הכדורגל מליסבון, אבל האמת היא שפירוש המילה הוא נמל באיטלקית. בשל חיבתי היתרה לסלט בחנתי את המגוון ונזכרתי איך ברומא לא יכולתי למצוא מסעדה כזו בשום אופן.

 

הנוף הנשקף ממתחם האוכל בקניון ראשונים. 

 

הגם שמדובר בשירות עצמי, היחס ללקוח הפוטנציאלי חביב, דאגני וממש לא פאמיליארי מדי. בחרי סלט בריאות וקיבלתי כחלוף 7 דקות צלחת עמוסת כל טוב, כולל פוקצ׳ה דקיקה וחמה שקשה לזנב בה.

 

כידוע, בביקורת מאכליות ובתי מזון אני משחק אותה לפעמים לקוח שלא קל לרצות אותו בפורטו אין דבר כזה לקוח קשה. מה שתרצה – תקבל.

 

אינני מוצא סיבה לנבור בתוככי הסלט ולפרט את טעמו המיוחד של הסלק האפוי הפזור מעדנות בין נתחי הירקות והגבינות. אפילו על הרטבים המיוחדים לא ארחיב.

 

לעומת זאת, אני מעדיף לשפוך מחמאה על הקפה השחור נטול קפאין שלקחתי. נכון, במסעדה איטלקית לוקחים לבאצה, אבל דווקא משום שהשחור הוצע גם בתפריט המנויילן וגם על הקיר בחרתי לשתות אותו. והתוצאה? במילה אחת: מרשים וטעים.

 

והעובדים, לבושים שחור עם כובע וסינר אדום תואם. אהבתי.

 

יש לי קרובי משפחה אהובים שמטיילים עכשיו באיטליה. הלוואי עליהם הכייף שלי ב״פורטו״. והמחיר: פחות מ-50 שקלים כולל הכל.

 

סיכום:

״פורטו״ במתחם קניון עזריאלי ראשונים בראשו לציון, ראויה לביקור.

הציון של ״עניין מרכזי״: 3 פוקצ׳ות בסולם צהריים חטופים ובלתי מתוכננים.

 

לני זללני, עניין מרכזי