ליברמן: הוריתי לצה״ל להתכונן לכל תרחיש בעזה

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, משמיע היום איום מרומז לשליטי רצועת עזה: ״אנחנו יודעים מה לעשות, איך לעשות ומתי לעשות. בכל מקרה הנחתי את צה”ל להיות מוכן לכל תרחיש”.

 

 

ליברמן, חנך מבנה חדש במפעל הביטחוני ‘אלסק’ שבאזור התעשייה בשדרות. בטקס השתתפו מנכ”ל משרד הביטחון, אודי אדם וראשי חברת ‘אלביט מערכות’- נשיא החברה בוצי מכליס, ומנכ”ל חטיבת המודיעין אלעד אהרונסון.

 

השר אמר עוד: “הירי האחרון מרצועת עזה לכיוון שדרות קשור למאבקים פנימיים, תוך-פלסטיניים, בין ארגונים שונים. אני מקווה שתושבי רצועת עזה יכריחו את ההנהגה שלהם להשקיע את כל המאמצים והכספים בשיפור הכלכלה ברצועת עזה ולא בחפירת מנהרות, יצור רקטות וירי כנגד ישראל. כי בכך הם מסכנים את כלל אוכלוסיית רצועת עזה. בכל מקרה הנחתי את צה”ל להיות מוכן לכל תרחיש אפשרי”.

 

נשיא ומנכ״ל אלביט מערכות, בוצי מכליס: ״חברת ‘אלסק’ נוצרה ממיזוג של מספר חברות, שנרכשו ע”י ‘אלביט מערכות’, והועברו ממרכז הארץ לשדרות, כחלק מהאסטרטגיה של החברה ומדיניות משרד הביטחון לעודד פיתוח תעשיות ביטחוניות בפריפריה, בדגש על אזורי קו עימות. במפעל ‘אלסק’ בשדרות מועסקים כ-200 עובדים, כ-80% מהעובדים מתגוררים באזור אשדוד ודרומה.

 

״החברה מייצרת מערכות ראיית לילה לחייל, מערכות תצפית לגבולות ומערכות אבטחה. מוצרי החברה נמצאים בשימוש צה”ל ומערכת הביטחון, משמשים להגנת מתקנים קריטיים בישראל ונמכרו לצבאות מתקדמים ברחבי העולם״.

 

עניין מרכזי