החוצפה של עובדי ״טבע״ ראויה לגינוי

‫יכול להיות שאם האלפים שמפגינים מול הבית של ראש הממשלה נתניהו ומסתגרים במפעל ומתבכיינים מרה בדמעות תנין, היו מפגינים עכשיו נגד הנהלת טבע ובזמנם נגד הדרק-טוריון המושחת המעוטר בכדאיניקים עלובים – המפעל היה ממשיך לשגשג והמניה לא היתה נשחטת ב-70%.

 

בהחלט אפשרי גם שאלמלא ההטבות המושחתות להן זכתה החברה משום מה, לא היה מתקיים מהלך כה בזוי שגרם לטבע נזק אדיר של עשרות מיליארדים.

 

ועכשיו זו חוצפה בלתי נסבלת להאשים את נתניהו או את כחלון במחדלי העובדים וההנהלה של טבע.

 

מנכ״ל טבע נקרא לפגישה עם ראש הממשלה ועם השרים הכלכליים וpקידים בכירים והדגיש כי לא יהיה שינוי בתוכנית לפטר 1,700 עובדים. לדברי המנכ״ל שולץ הפעלת לחצים נוספים מיותרת שכן תביא להחרפה במצב ולפיטורים נוספים.

 

שולץ אמנם הבטיח שטבע תישאר בארץ אבל רמז כי לחברה גם לא תהיה בעיה לצאת מפה אם לא תהיה לה ברירה. המנכ״ל הדגיש כי את התרופות המיוצרות בארץ ניתן לייצר במזרח אירופה בעלות זולה ב-50% וכי למשאפים המיוצרים כאן אין כלל ביקוש.

 

מנכ"ל טבע קאר שולץ אמר לאחר הפגישה: "לא יכולנו להיענות לבקשת ראש הממשלה והשרים להימנע מסגירת המפעל בירושלים. טבע תשתף פעולה באופן מלא עם הצוות שהוקם מטעם ראש הממשלה בכדי לסייע לעובדים שיעזבו את החברה במציאת פתרונות תעסוקה חלופיים, ליווי והכשרה".

 

נציג ועד העובדים של ירושלים פתח מצידו במסכת איומים: "אנחנו ממשיכים להתבצר במפעלים ונמשיך לשבות, אנחנו נחריף את המאבק ואני מקווה שניסנקורן בתגובה ישבית את המשק. הוא היה נוקשה כשמו כן הוא קאר, אנחנו נמשיך את המאבק ולא נוותר עד הסוף, מצדינו שיסגור את המפעלים במדינה של טבע, אם הממשלה מוותרת לו אז יש בעיה״.

 

עניין מרכזי ‬