השקרים של נתניהו מעידים על חרדה פרנואידית מפני כלא מעשיהו

נתניהו בלחץ איימים. הלחץ הופך אותו לחרדתי, מנותק מן המציאות, פרנואיד ושקרן כפייתי שמרמה את עצמו ומספר קטן והולך של חסידים. רבים מהם מתפכחים במספרים ומבינים את הנזק האדיר שנגרם למדינה בכל יום נוסף שהוא ושרה ממשיכים להתגורר ברחוב בלפור.

 

נתניהו מבין שלא הצליח להעביר חוק שיגן עליו מפני הברור מאיליו: ההמלצה להעמידו לדין בתיקי המתנות. לכן הוא ממשיך לעשות דה לגיטימציה למשטרה, מסית נגד התקשורת ונגד עיתונאים ספציפיים ומפיץ שקרים בוטים אפילו נגד נשיא המדינה ממפלגתו שלו.

 

נתניהו אמר לאנשי ליכוד שבאו לכפר המכביה שקר בוטה וחמור מאין כמותו תוך שימוש בעובדות בדויות הנוגעות לנשיא המדינה רובי ריבלין. נתניהו אמר: "אחד מאישי הציבור סיפר על החוויה: המשטרה המליצה על כתב אישום, ואחרי שנים היועמ"ש זרק את המלצת המשטרה לפח וסגר את התיק. הוא אמר לי: 'מי יחזיר לי ולמשפחתי שלוש שנים קשות שלקחו לי'. אז הוא היה יו"ר הכנסת, היום זהו נשיא המדינה".

 

זה שקר מוחלט. העובדה היא שהתיקים בעניינו של ריבלין נסגרו ב-2004 לאחר שהמשטרה המליצה לסגור אותם מחוסר אשמה, והיועץ המשפטי לממשלה אז קיבל המלצה זו. נתניהו פשוט שקרן בוטה וחסר בושה.

 

הוא מבין את חומרת מצבו וכבר מקדים את ההמלצה המתקרבת להעמידו לדין פלילי. לכן הוא פוגע במשטרה ומחקה את כתב הטלוויזיה נוסבאום תוך התרת דמו באופן מופקר ומסוכן. נתניהו אמר: "אז יהיו המלצות. אז מה? הנה עובדה שספק אם אתם יודעים, וספק אם הציבור יודע: רוב רובן של המלצות המשטרה נגמרות בלא כלום. למעלה מ-60% מהמלצות המשטרה מושלכות לפח, לא מגיעות כלל לכתב אישום".

 

זו כמובן שטות מוחלטת ונתניהו יודע זאת היטב. בתיקים שהחקירה שלהם מלווה לאורך כל הדרך על ידי פרקליטות בכירים מהפרקליטות, אחוז התיקים שמומלץ בהם להעמיד את החשוד לדין ואין עושים זאת חרף ההמלצה הוא ברף התחתון של אחוז חד ספרתי ולא כפי שנתניהו הציג זאת.

 

נתניהו מאבד את זה. ככל שיתפנה מכס ראש הממשלה – כן ייטב.

 

עניין מרכזי