כך תימנעו ממציצנים חולי מין העלולים להפר את פרטיותכם

חוקרי יחידת הסייבר של משטרת ישראל חשפו ועצרו הבוקר חמישה חשודים, תושבי הדרום, בחשד שצילמו ושידרו ברשת סרטונים בעלי תכנים מיניים פדופילים.

 

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה מלווה את החקירה המתנהלת ביחידת הסייבר בלהב 433. העצורים חשודים  במעורבות בביצוע עבירות מין ופדופיליה באמצעות רשת האינטרנט.

 

המשטרה מוסרת כי החקירה הנה חלק משיתוף פעולה בין לאומי בין גורמי אכיפה שונים ברחבי העולם לאיתור עבירות מין כלפי קטינים ברשת. שיתוף פעולה שהוביל למעצרם של החשודים אשר על פי החשד חלקם הפעילו בתשלום אתר אינטרנט המכיל חומרי צפייה ריאלטי בבית משפחה תוך פגיעה בצנעת הפרט של דייריו.

 

מצפייה בשידורים ובתכנים שצולמו והוקלטו, ניכרים חומרי תועבה העולים כדי ביצוע עבירה פלילית.

 

הצופים שילמו תמורת האפשרות לצפות במתרחש במשך כל שעות היממה, כאשר כלל הצילומים נעשו בידיעת המצולמים, חלקם קטינים מתחת לגיל 14 ועל פי החשד בעידודם של הבגירים המתגוררים במקום.

 

בהזדמנות זו מפרסמת המשטרה המלצות לציבור במטרה להישמר ממציצנות של חולי מין זרים.

 

– היו מודעים למוצרים בבית המתחברים לאינטרנט. בעידן הטכנולוגי (“האינטרנט של הדברים”), ישנם מספר רב של מכשירים חכמים בבית שמתחברים לרשת ויודעים לספק עלינו מידע בין המכשירים ניתן למצוא מצלמות חכמות, שעונים חכמים, רובוטים לשאיבת אבק, בית חכם ועוד.

 

– מצלמות אבטחה ומצלמות רשת יש לאבטח בסיסמא יעודית שאינה ברירת המחדל וזאת בנוסף לסיסמא יעודית לרשת האלחוטית בבית.

 

– את מצלמות המחשב המובנות הקיימות היום בעיקר במחשבים ניידים, רצוי לכסות כשאינם בשימוש, בין אם במדבקה פשוטה או כיסוי תריס שניתן למצוא היום בכל חנות.

 

– אין להתקין במחשב או בסמרטפון תוכנות או אפליקציות שאיננו יודעים היטב את מקורן ומה השימוש המלא שהן עושות.

 

– יש לשים לב אילו הרשאות דורשת כל אפליקציה ולא לאשר הרשאה שאינה נדרשת לצרכינו. לדוגמה גישה למצלמה, מיקרופון או התמונות האישיות).

 

– יש לוודא שבמחשב מותקן אינטי-וירוס מעודכן ובתוקף.

 

– הכי חשוב: עודדו את הילדים לשתף אתכם ההורים או כל מבוגר אחר שהם סומכים עליו במקרה שהם או מישהו מחבריהם נפגעו ממישהו ברשת או חשו אי-נוחות.

 

– אם מתעורר חשש או ספק להיבט פלילי – ניתן לפנות לכל תחנת משטרה ולהגיש תלונה.

 

עניין מרכזי