מבוכה לישראל, תבוסה לנתניהו, בושה לטראמפ, נזק אדיר לירושלים

נתניהו גרם לדונלד טראמפ להפוך לבדיחה של העולם. כולם צחקו עליו ובקול רם. מפוטין ועד ארדואן מלונדון עד סידני דרך טוקיו ובייג׳ין. הנזק לירושלים בלתי נתפש.

 

כינוס מיוחד של עצרת האומות המאוחדות, שנערך אך ורק לרגל ההצהרה המיותרת, החפוזה וחסרת הבנת המציאות אודות ירושלים הסתיימה הערב באווירת משבר קשה לרעת ישראל.

 

וקבלו בדיחה: אלה 7 המדינות שהתנגדו לגינוי העולמי הסוחף להצהרת טראמפ:

5 מדינות איים זאטוטיות באוקיינוס השקט: טוגו, פלאו, איי מרשל, מיקרונזיה ונאורו. וכן הונגורס וגוואטמלה השכנות של אמריקה שנבהלו מהאיום לפגוע בהן כלכלית. 

 

נתניהו שיכנע את טראמפ וגרר אותו להצהרה שגרמה נזק עצום לנושא הירושלמי. מאות מיליונים שמעו התקפות קשות המנוסחות בקפידה בגנותה של ירושלים. החמור מכל הוא שעבודת מטה בסיסית אילו נעשתה לפני המהלך של ביבי וטראמפ, היתה יכולה לחזות את הנולד – אך ביבי חשב רק על הישרדות פוליטית אישית ולעזאזל המדינה.

 

פיענוח לוח התוצאות: המדינות המסומנות בירוק הצביעו נגד נתניהו וטראמפ, כולל כל המעצמות והמדינות הגדולות והחשובות בעולם. 

המסומנות בצהוב, נמנעו. והמסומנות באדום תמכו בישראל. 

 

ההצהרה האמריקנית גרמה לתבוסה ישראלית מחפירה ולבושה ענקית לנשיא טראמפ. 128 מדינות הצביעו בעד ההחלטה המבטלת את הצהרת טראמפ. רק 9 התנגדו וגם הן בגלל איומים אמריקניים שהפחידו 7 מדינות בלבד.

 

החמור מכל הוא שהעולם כולו שמע נאומים חוצבי להבות נגד ישראל, נגד הכיבוש, נגד ההתנהלות של נתניהו מול הבעיה הפלסטינית.

 

המהלך כולו גרם לישראל נזק גדול ולירושלים נזק גדול אף יותר. בירת ישראל לא היתה מעולם מבודדת יותר וחסרת לגיטימציה יותר. נתניהו נוקט צעדי ייאוש שגורמים נזקים אדירים. עד מתי?

 

ולסיכום סטטיסטי: מספר תושבי חמש מדינות האיים הזערוריות מהאוקיינוס שהצביעו יחד בעד ישראל, קטן ממספר המשרתים ובקבוקי השמפניה הוורודה שנלגמים ומפוטרים בשנה אחת מהבית ברחוב בלפור. העיקר שביבי שיחרר ספין על שביעות רצון מתוצאות ההצבעה.

 

עניין מרכזי